Голова Київської обласної державної адміністрації Олександр Горган в своїй діяльності орієнтується на колишнього представника Партії регіонів Ярослава Москаленка, в даний момент очолює у Верховній Раді депутатську групу "Воля народу".

Таку інформацію опублікувала "Народна правда" за результатами власного розслідування.

"Побічно близькість Олександра Горгана і Ярослава Москаленка простежується в тому, що обидва вони одночасно працювали в органах влади одного і того ж регіону. Так, Москаленко з 2007 по 2010 роки очолював Вишгородська райрада, а з квітня 2010 по серпень 2010 року працював головою Вишгородської районної державної адміністрації. А Горган з 2005 по 2010 рр. був депутатом Вишгородської міськради. Очевидно, ще в ті часи і склалося їх ланка "ведучого" і "веденого", – сказано в статті.

Також дані про те, що Горган насправді не є самостійним політиком, а діє в інтересах Москаленка, підтверджують місцеві чиновники і політики.

"Це людина (Олександр Горган, – ред.), наближений до Віктора Медведчука і Ярославу Москаленку. Він працював у Медведчука в СДПУ(о), очолював молодіжну організацію. Але його прізвище тоді була Лялька. Наскільки мені відомо, у 2004 році він був одним з організаторів Антимайдана. Після цього змінив прізвище", – зазначив голова Київської обласної організації «Батьківщини» Костянтин Бондарєв.

Цю інформацію підтвердив і колишній голова Яготинської райдержадміністрації Олександр Дерунец.

"Насправді претензії до мене виходять від "прабатька" губернатора Горгана – нардепа Ярослава Москаленка. Він і колишній голова Яготинської Райдержадміністрації Володимир Семеняка – злодюга і бандюга, який грабував весь район, очолював РДА при Партії регіонів, дерибанив землю і поставляв кадри на Антимайдан – це хороші друзі. Коли Горгану нарешті впихнули в адміністрацію, Семеняка стрибав від радості і всюди хвалився, що, мовляв, «Горган у мене в кишені", – розповів Дерунец.

У "Народній правді" окремо акцентують увагу на тому, що про свій вплив на Олександра Горгану раніше розповідав і сам Ярослав Москаленко. Видання наводить фрагмент інтерв’ю, в якому на запитання журналіста про те, наскільки часто з Москаленко радиться губернатор Київської області, той відповідає, що не менше рази на тиждень. Крім того, нинішній глава "Волі народу" підтвердив, що група радників КОДА, в яку також входить він сам, була на 100% його ініціативою.

"У підсумку, Горган не залишається один. У нього є група радників, які його підтримують, підказують", – прямо сказав Ярослав Москаленко.

Таке визнання у впливі на Олександра Горгану неможливо трактувати двояко, впевнені автори розслідування.

"Після перерахованих фактів залишається тільки гіркий питання: невже люди гинули на Майдані заради того, щоб київщина – серце України – управлялася колишнім регіоналом-титушководом Ярославом Москаленко – одним з тих, хто спровокував кровопролитье Революції Гідності і наступних подій у Криму й на Донбасі?.." – йдеться в статті.