Із пропозицією перенести українську столицю із Києва до містечка Шпола, що на Черкащині, виступив нещодавно колишній губернатор Одещини Міхеїл Саакашвілі.

Своєю ідеєю він поділився у фільмі власного виробництва про країну майбутнього. Політик підкреслив, що згаданий 17-тисячний населений пункт являється географічним центром держави, тому адміністративне планування тут буде цілком логічним, але тільки із правильним підходом до справи:

"Тут в чистому полі ми побудуємо нові прозорі дуже красиві будівлі, люди будуть підбиратися по їх працьовитості, за їх талантом та виключно за конкурсом ... Тут буде глибоко під землею мультимедійний центр управління ситуацією, як в Америці, як в інших країнах. Люди, які будуть обрані керувати країною, вони будуть спостерігати за тим, що відбувається біля кордонів, і в усьому світі з цього центру і будуть приймати всі важливі рішення ...", - поділився лідер "Руху нових сил".

Популярні новини зараз

Під Львовом Audi влетів у Mercedes, троє загиблих - кров і покришки по всій дорозі

Головне за ніч: українка сіла на 8 років після виклику "103", "ліки" Алли Мазур від раку, загадкове зникнення у Києві та Лоліта-реперша

Помер Борис Плотніков, зірка фільму "Собаче серце"

П'ятирічний хлопчик виніс з палаючого будинку маленьку сестричку і повернувся за собакою: герою аплодує весь світ

Показати ще

На думку Саакашвілі, у першу чергу країні потрібні нові автобани та додаткове залізничне сполучення – при чому, система повинна працювати таким чином, аби до будь-якої точки можна було дістатися якомога швидше:

"Сюди можна буде доїхати за півгодини, за годину, максимум за чотири години на швидких потягах і по автобанах. Кияни будуть тільки раді позбутися адміністративних центрів у столиці, що розвантажить "старі совкові будівлі", - підсумував він.

Дивіться: Саакашвілі показав другу частину свого фільму про Україну майбутнього

Як повідомляв портал "Знай.ua", Саакашвілі підрахував, скільки ще протягне український бюджет без підтримки МВФ.