Головним чинником грузинських реформ екс-заступник генпрокурора України та екс-прокурор Одеської області Давід Сакварелідзе назвав державну релігію, що сповідувала побудову сучасної розвиненої країни.

Про це він розповів ведучому Сергію Дідковському в ефірі Didkovsky.on, актуальної політичної програми на сторінці "Знай.ua".

За словами гостя студії, перед початком реформ Грузія мала зовсім іншу конструкцію влади, засновану на монолітності, з власною ідеологією.

"На чолі країни стояв президент, який не був бізнесменом. Він не розбирався в офшорних компаніях і заробітках. Натомість знаходив та опирався на людей, які були йому вірні, не заплямовані корупцією та безкомпромісні", - підкреслив спікер.

Сакварелідзе погоджується, що прокуратура та суди, можливо, знаходилися під сильним політичним впливом, проте там не було корупції, і вони функціонували на благо громадян.

Популярні новини зараз

Двоє копів усамітнилися в туалеті, думаючи, що їх не бачать: попу жінки у формі не витримав умивальник

У Польщі знайшли загиблого українця, який висів на дорожньому знаку: не витримав проблем з грошима і дружиною

Напівгола дружина Караваєва з "Динамо" показала, де закінчуються її трусики: не посоромилася навіть чоловіка і дітей

33-річний шеф-кухар забив татуюваннями майже все тіло за 2 мільйони гривень: "Найболючіше в попі"

Показати ще

"Працювали над тим, аби соціальна справедливість і перерозподіл економічних потоків були спрямовані на середній клас, на розвиток кожної людини", - пояснив він.

Проте навіть при такому згуртованому підході та спільному баченні майбутнього не обходилося без труднощів. Не всі в команді були ідеальні: хтось не встояв перед спокусою, хтось вигорів та здувся. Навіть деякі гарвардські випускники, котрі на хвилі патріотизму поверталися додому будувати нову країну, відмовившись від престижної роботи на Заході, через певний час збирали валізи й їхали назад.

Давід Сакварелідзе в студії у Сергія Дідковського на "Знай.ua"

Та все ж переважна більшість реформаторів, які кинули виклик застарілій системі, змогли переламати її і дати поштовх для розвитку, бо бажання побудувати нову успішну країну перемогло і дозволило їм відчути себе частиною чогось великого.

Раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про фактори, що допоможуть прискорити хід реформ в Україні.

Програма Didkovsky.on, у студії якої будуть обговорюватися лише найактуальніші проблеми сьогодення, відтепер виходитиме постійно. За анонсами слідкуйте на сайті "Знай.ua" та на нашій сторінці у соціальній мережі Facebook.