Страйк шахтарів на Кіровоградщині та ситуація на "Східному ГЗК" – прямее свідчення відсутності будь-якої державної стратегії із розвитку та підтримки економіки.

Відповідну думку висловив лідер політичної партії "Основа" Андрій Ніколаєнко.

Більше чотирьох тисяч гірників повстали проти такого поводження із ними: комбінату загрожує закриття, дозволу на користування надрами ніхто не давав. Тобто скоро десятки тисяч українців будуть покинуті напризволяще.

Але позиція влади дуже здивувала Ніколаєнка: протестуючих просто ігнорували. І це при тому, що скоро шахтарі ще й відзначатимуть професійне свято – сумнівний подарунок, як на думку політика:

"Побачивши повідомлення у ЗМІ про страйк шахтарів з Кіровоградщини, не повірив своїм очам… І от сьогодні близько 1 тисячі шахтарів пікетують Кабінет Міністрів України. Та урядовці не поспішають поспілкуватись із ними, ховаючись у кабінетах. А між тим, у шахтарів відбирають найголовніше право – працювати. Відповідно – забезпечувати свої сім’ї, робити Україну процвітаючою. Символічно, що влада підготувала гірникам такий «подарунок» напередодні професійного свята - Дня шахтаря", - підкреслив лідер "Основи".

Популярні новини зараз

Надя Дорофєєва в сміливому монокіні похвалилася шикарною фігурою на яхті

Тіна Кароль приголомшила екстримом з 11-річним сином: "Ти тільки акуратно"

Кума Дзідзьо Оля Цибульська перевдяглася у школярку: "Тобі сподобається, обіцяю"

Молитва про зцілення від хвороби: сильні слова, які вилікують від недуги

Показати ще

За його словами,чиновники просто некомпетентні у цьому питанні, а необізнаність – це завжди прямий шлях до так званого паралічу владу, яка нібито має законодавчі повноваження, тільки от важливих рішень не приймає.

"Більше того, така ситуація з уранодобувними шахтами – доказ повного нерозуміння стратегічної важливості цього підприємства для економіки та енергетичної безпеки держави. Адже саме кіровоградські шахти є першою ланкою в мережі забезпечення ядерним паливом українських атомних електростанцій. Та замість того, аби робити Україну дійсно незалежною від країни-агресора. Замість того, щоб не тільки розвивати власне виробництво уранового концентрату, а й побудувати завод з виробництва ядерного палива, дії сьогоднішньої влади призводять до того, що ми втрачаємо навіть ту частину циклу, яка в нас є", - зазначив Ніколаєнко.

Політик нагадав: свого часу працював у Кіровоградській ОДА, тому із проблемами знайомий не тільки з новин:

"Саме тому я добре знаю, що для Кіровоградського регіону ці підприємства відіграють надзвичайно важливу роль. Дуже сподіваюся, що армія безробітних українців не поповниться тисячами справжніх трудівників через безвідповідальність влади. Якщо ж влада не почує, у гірників буде гарна нагода нагадати президенту України про свої проблеми і вимагати їх вирішення під час його візиту до Кропивницького 21 серпня", - підсумував він.

Як повідомляв портал "Знай.ua", гірники Кривого Рогу влаштували протест через невиплату зарплат.