Німецька компанія Siemens відмовилася від постачань обладнання для модернізації газотранспортної системи України, побоюючись втратити замовлення у Росії.

Про це заявив глава правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв в ході Yalta European Strategy, повідомляє "Європейська правда".

"Коли ми почали роботу над модернізацією газотранспортної системи, ми мали угоди про постачання компресорних систем виробництва Siemens. Однак згодом вони відмовились від такої співпраці, оскільки це загрожувало їх контрактам у РФ", - розповів Коболєв.

Разом з тим, він наголосив, що Україна маж отримати гарантії транзиту газу після 2019 року, коли завершується термін контракту з РФ, щоб продовжувати модернізацію своєї ГТС.

Популярні новини зараз

"Холостячка" Злата Огнєвіч зважилася на пристрасний поцілунок з чоловіком: ніхто не очікував

Прогноз погоди на тиждень від синоптика Наталії Діденко: в яких областях почнеться справжня морозна зима

Михайло Поплавський проміняв студенток на сарай з коровами: "тусив" усі вихідні

Українець прославив Карпати неймовірним знімком на весь світ: захоплює дух, поки гори огортає снігом

Показати ще

"Для того, щоб вкладати гроші у модернізацію, ми маємо знати перспективи роботи газотранспортної системи після 2019 року. Зрозуміло, що ми втрачаємо південний напрям транзиту (у зв’язку із будівництвом "Турецького потоку"). Тому нам потрібна ясність із Північним потоком-2", - резюмує він.

Відзначимо, що віце-президент Єврокомісії з питань Енергетичного союзу Марош Шефчович при цьому заявив, що попри дискусії у ЄС щодо перспектив будівництва "Північного потоку-2", в Європейському Союзі мають спільну позицію щодо збереження транзиту газу через Україну.

Нагадаємо, як повідомляв портал "Знай.ua", Європейський Союз продовжив санкції проти Росії ще на півроку.