Скасувати угоду про дружбу з Росією: Порошенко пояснив, що це означає

поділитись
Відповідну пропозицію вже розглядають у Верховній Раді

Президент України Петро Порошенко запропонував до Верховної Ради, згідно з яким пропонується зупинити дію окремих положень в договорі про дружбу з Російською Федерацією, яка вже 4 роки явно поводиться не як друг.

Про це в четвер, 12 квітня, глава держави заявив під час виступу на форумі безпеки в Києві.

"Наступним кроком буде внесення мною до Верховної Ради проекту закону про негайне одностороннє припинення дії окремих положень договору про дружбу, співпрацю і партнерство з Росією в частині, в якій дія цього договору не сумісно з національними інтересами держави і реалізацією нашого права на самооборону", - сказав Порошенко.За його словами, така можливість дається країні міжнародним законодавством. Зокрема, мова йде про статтю про стратегічне партнерство між Україною і Росією або положенні про двостороннє співробітництво у військовій сфері.

Порошенко разом з тим пояснив, що скасовувати цю угоду не можна.

"Бо важливі для України положення, в яких сторони поважають територіальну цілісність одна одної, підтверджують непорушність існуючих між ними кордонів", - підкреслив глава держави.

"З огляду на те, що Україна ніколи не була і не зараз членом СНД і відмова цієї структури засудити російську агресію, просив би, щоб ми спільно з урядом підготували пропозиції по офіційному припинення нашої участі в статутних органах СНД", - сказав Порошенко.

Те саме стосуватиметься остаточного закриття українського представництва при відповідних інститутах в Мінську.

Разом з тим, за словами Порошенка, необхідно інвентаризувати всю договірно-правову базу, укладену Україною в рамках СНД на предмет відповідності національним інтересам країни. Порошенко також закликав іноземних партнерів переглянути договірні зобов'язання з Росією на предмет чутливих сфер співробітництва.

Порошенко та Меркель провели спільний брифінг


Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що Ангела Меркель поставила засідателю Кремля жорсткий ультиматум.

Автор матеріалу: 
София Милевская
Теги: 
Порошенко, договір про дружбу, Росія, ВР
За минулу добу, 20 квітня, терористи на Донбасі 36 раз обстріляли позиції сил АТО
0
0
10:35 21.04.2018
Як повідомив WashingtonPost, національний комітет Демократичної партії США подав позов проти уряду Росії, членів передвиборчого штабу президента Дональда Трампа і організацію Wikileaks
0
0
09:12 21.04.2018
Президент вніс до парламенту відповідний законопроект зі статусом невідкладного
0
0
07:23 21.04.2018
Підбірку найбільш цікавих фактів із книги Комі
0
0
21:29 20.04.2018