Скасувати угоду про дружбу з Росією: Порошенко пояснив, що це означає

поділитись
Відповідну пропозицію вже розглядають у Верховній Раді

Президент України Петро Порошенко запропонував до Верховної Ради, згідно з яким пропонується зупинити дію окремих положень в договорі про дружбу з Російською Федерацією, яка вже 4 роки явно поводиться не як друг.

Про це в четвер, 12 квітня, глава держави заявив під час виступу на форумі безпеки в Києві.

"Наступним кроком буде внесення мною до Верховної Ради проекту закону про негайне одностороннє припинення дії окремих положень договору про дружбу, співпрацю і партнерство з Росією в частині, в якій дія цього договору не сумісно з національними інтересами держави і реалізацією нашого права на самооборону", - сказав Порошенко.За його словами, така можливість дається країні міжнародним законодавством. Зокрема, мова йде про статтю про стратегічне партнерство між Україною і Росією або положенні про двостороннє співробітництво у військовій сфері.

Порошенко разом з тим пояснив, що скасовувати цю угоду не можна.

"Бо важливі для України положення, в яких сторони поважають територіальну цілісність одна одної, підтверджують непорушність існуючих між ними кордонів", - підкреслив глава держави.

"З огляду на те, що Україна ніколи не була і не зараз членом СНД і відмова цієї структури засудити російську агресію, просив би, щоб ми спільно з урядом підготували пропозиції по офіційному припинення нашої участі в статутних органах СНД", - сказав Порошенко.

Те саме стосуватиметься остаточного закриття українського представництва при відповідних інститутах в Мінську.

Разом з тим, за словами Порошенка, необхідно інвентаризувати всю договірно-правову базу, укладену Україною в рамках СНД на предмет відповідності національним інтересам країни. Порошенко також закликав іноземних партнерів переглянути договірні зобов'язання з Росією на предмет чутливих сфер співробітництва.

Порошенко та Меркель провели спільний брифінг


Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що Ангела Меркель поставила засідателю Кремля жорсткий ультиматум.

Автор матеріалу: 
София Милевская
Теги: 
Порошенко, договір про дружбу, Росія, ВР
Накануне стало известно, что главой Первого управления организации досудебных расследований Главного бюро расследований (ГБР) уже завтра может стать 32-летний Шевцов Евгений Александрович
0
0
17:33 19.07.2018
Питання ціни та якості палива для київського комунального транспорту є одним з ключових. Як підприємство працює з постачальниками, як перевіряє якість продукту, та про те, чому ростуть ціни на проїзд - в інтерв'ю генерального директора КП «Київпастранс» Дмитра Левченка.
0
0
16:25 19.07.2018
Мова йде про перегляд контрактів між "Газпромом" і європейськими споживачами
0
0
15:50 19.07.2018
Європа застосувала обмеження до українських товарів
0
0
15:21 19.07.2018
Згадаймо все хороше, що зробив Кличко для українців, у цей день
0
0
13:05 19.07.2018