У прокуратурі РФ заявили, що британська влада була зацікавлена у смерті Бориса Березовського, щоб він не повернувся в Росію з наявною у нього інформацією.

Про це повідомляють російські ЗМІ.
 
Заступник генерального прокурора РФ Саак Карапетян у понеділок, 9 квітня, на брифінгу в Москві заявив, що Росія оприлюднить переписку прем'єр-міністра Великобританії Терези Мей під час перебування її главою МВС Британії.
 
"Сьогодні ми представимо вам копії окремих документів із відповідних кримінальних справ, включаючи матеріали листування з МВС Великобританії, в тому числі безпосередньо з пані Мей у період виконання нею обов'язків міністра внутрішніх справ цієї країни", - сказав він.

За словами Карапетяна, британська влада була зацікавлена у смерті Бориса Березовського, щоб він не повернувся в Росію з наявною у нього інформацією.

 "Як тільки пан Березовський зібрався, як випливає із преси і з його заяв, повернутися в Росію, у цей момент відбуваються факти, які ми маємо на сьогодні, - факт смерті Березовського. Кому це було вигідно, щоб Березовський не виїжджав у РФ, щоб не розголошувати ті закриті речі, інформацію, якою він володів, це, я думаю, очевидно, насамперед - британській владі", - заявив Карапетян.
 
Також, за словами генпрокурора РФ Миколи Атмоньєва, відповідач за позовом Бориса Березовського Володимир Терлюк, який живе у Великобританії, боїться за своє життя після випадку з отруєнням екс-офіцера ГРУ Сергія Скрипаля.
 
"Терлюк, котрий живе у Британії, заявив, що після історії зі Скрипалем і Глушковим стурбований за своє життя. "На тлі подій останніх місяців цього року я весь стурбований за безпеку і життя своєї родини. Факт мого небажання бути лжесвідком може негативно відбитися на моєму імміграційному статусі у Великобританії", - процитував Атмоньєв звернення Терлюка.

Варто відзначити, що раніше стало відомо про намір американської влади Надати Сергію і Юлії Скрипалям нові документи та місце проживання у США.  

Посадові особи розвідки MI6 провели переговори зі своїми колегами в ЦРУ про можливість переселення жертв отруєння в Солсбері.

Про результати переговорів не повідомляється, однак джерело видання сказало, що "їм будуть запропоновані нові особистості". 

Зараз Юлія та Сергій Скрипалі знаходяться у свідомості і незабаром почнуть допомагати в розслідуванні замаху. Як повідомляє джерело, Лондон збирається забезпечити безпеку Скрипалів шляхом переселення їх в одну з країн-учасниць угоди "п'яти очей" (програма збирання даних, однією з основних цілей якої є стеження за терористами, - ред).

Зазначається, що серед можливих варіантів переселення розглядають Канаду, США, Нову Зеландії. Найімовірніший варіант, на думку джерела - США.

"Там буде менше можливостей їх вбити", - заявив інформатор.

Сергій Скрипаль прийшов до тями і зможе дати свідчення поліцейським.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що у Трампа показали список путінських "щасливчиків".