Стало відомо, що значна частина з 47 осіб, яких українська влада називає потенційними жертвами російських спецслужб, які перебувають у списку, який вдалося встановити, завдяки операції з порятунку журналіста Аркадія Бабченко, знаходиться під охороною. Це розповів голова СБУ Василь Грицак.

Грицак також сказав, що було некоректним назвати точне число людей, що звернулися за захистом, і зазначив, що під цілодобовою охороною знаходиться значна частина зі списку.

Також він додав, що розслідування справи про замах на Бабченко відбувається надзвичайно активно.

При цьому глава СБУ анонсував появу нових подробиць справи найближчим часом.

1 червня генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що в ході розслідування замаху на Бабченко правоохоронці отримали список з 47 осіб, яких нібито планували ліквідувати спецслужби РФ.

Знай.uа нагадує також, рабство в Росії - настільки звична справа , яке засіло в глибині кожного громадянина, що практично ніхто вже не здатний тверезо оцінити, як має насправді жити вільна країна. Принаймні, так стверджує російський незалежний журналіст, блогер Аркадій Бабченко.

Як відомо, таким чином журналіст відповів на слова свого колеги Олега Кашина про те, що його нібито тримають в "полоні" українські спецслужби.

"Рабство настільки там сидить уже в кожному, настільки колінопреклоніння перед державою, навіть не так - перед державою - в'їлося там кожному в кров, що людина, навіть проживши в Лондоні під десяток років, не в змозі зрозуміти, що це - мій вибір. Мій вільний вибір щодо захисту моєму житті. Яка потрібна в першу чергу мені", - підкреслив Бабченко на своїй сторінці в Facebook.

Відомий російський опозиційний журналіст Аркадій Бабченко, який нещодавно брав участь у спецоперації СБУ відверто розповів про своє нелегке життя після "убиства" і раптового "воскресіння". Довгий пост журналіст виклав на своєму Telegram-каналі.

В першу чергу журналіст поскаржився на те, що життя у нього зараз далеко не б'є ключем: через все ще реальної загрози смерті, Бабченко змушений мінімізувати прогулянки, зустрічі і навіть дзвінки по телефону.