Справа Рубана: Савченко приписують "державний переворот"

поділитись
Її прізвище одним із перших фігурувало в списку спільників затриманого

Найближчим часом слідчі обіцяють озвучити нові факти у справі затриманого напередодні Володимира Рубана. Однією із причетних до підготовки теракту називають народного депутата Надію Савченко – принаймні, така версія з'явилася через публікацію прізвищ фігурантів кримінального провадження.

Низка експертів сходяться на думці, що по ній прийдеться "найбільший удар". По-перше, вона постійно контактувала із низкою опозиційних політиків, по-друге: одразу після виклику на допит в СБУ відправилася за кордон, викликавши цим чергові підозри, повідомляє "Страна".

Джерела у силових структурах засвідчують, що історія почалася ще півроку тому коли Савченко говорила із кількома високопоставленими офіцерами ГУР Міністерства оборони на чолі з "Кедром" (він ж майор 8-го полку спецназу ГУР Павло Балів) про можливу зміну ситуації в країні. Мова йшла нібито про те, що "в Україні потрібно наводити лад", а також про корупційну діяльність чинної влади, котра провокує  так званий "антинародний режим".

Тоді ж депутат попросила "Кедра" та його спільників про підтримку, а вони в свою чергу поцікавилися – чи готова вона взамін на послугу привезти зброю з "ДНР" для здійснення плану.

Це дивувало, тому що в Києві також не бракує автоматів, навіщо їх перевозити до столиці із Донецька? Тоді ж вона і вказала на Володимира Рубана. Зустріч із росіянами наступного разу відбулася  столичному готелі "Амбассадор" під приводом обміну полоненими.

"Кедр" просив посприяти звільненню кількох людей з Луганська, а потім перейшли до теми майбутніх подій у Києві.

Дивіться: Фігурант у справі Рубана вперше прокоментував обвинувачення і підозри СБУ

Рубан спочатку ідею не сприйняв, але все ж погодився допомогти і співпрацювати із так званим "міністром доходів і зборів ДНР" Тимофєєвим ( "Ташкентом"). Згодом відбулося ще кілька зустрічей. І, в ході однієї з них, "Кедр" познайомив Рубана та Савченко з одним високопоставленим військовим, командиром великого підрозділи ЗСУ. На ній командир висловив готовність брати участь у поваленні режиму і рушити свою частину на Київ, але попросив за це 2 мільйони доларів.

Грошове питання вона брала на себе, обіцяла також врегулювати ситуацію із опозиційно налаштованими політиками. Але знову ж таки – це тільки версія і точно невідомо, чи насправді мова йшла про фінанси та які саме суми стояли на кону.

"У загальних рисах подібна версія і буде незабаром озвучена слідством. Але, природно, офіційні особи будуть стверджувати, що це не військові навели Савченко на думку про організацію повстання в Києві, а вона переконувала військових прийняти в цьому участь, фактично завербувавши їх…Це як підіслані люди провокують чиновників хабар взяти. Тільки тут мова не про хабарі, а про держпереворот.  Також версія з провокацією пояснює і той факт, що всі ці зустрічі документувалися - тобто призначалися в місцях, де велася прихована зйомка. Крім того, це пояснює і головну загадку всієї історії - навіщо змовникам знадобилося зброю з "ДНР", якщо і в Україні його в надлишку", - зазначає джерело в силових структурах.

Дивіться: Савченко не відреагувала на виклик СБУ і поїхала до Європи

Як повідомляв портал "Знай.ua", Савченко відправилася із робочим візитом до Страсбургу на засідання Європейського парламенту.

Автор матеріалу: 
Марина Лонская
Теги: 
Савченко, Рубан, суд
Жена депутату не роскошь, а средство накопления
0
0
09:04 23.07.2018
Європа також позбавила дотацій Марін Ле Пен
0
0
07:57 23.07.2018
Після тет-а-тет глав держав між собою домовлялись лідери МЗС
0
0
05:01 23.07.2018
У Міжнародному валютному фонді дали оцінку діям адміністрації американського президента
0
0
23:45 22.07.2018
Нагадаємо, що можливість придбати громадянство Австрії з'явилося в 1985 році
0
0
23:09 22.07.2018