Державна прикордонна служба України без конкурсу обрала підрядників для проекту "Стіна", який презентував колишній прем'єр-міністр Арсеній Яценюк.

Про йдеться у сюжеті програми "Наші гроші".

Як виявилось, ДПСУ обрала генпідрядників для будівництва проекту у закритому режимі без конкурсних процедур. На "Стіну" вже витратили близько 680 млн гривень.

"У службі не змогли пояснити причини обрання нинішніх підрядників. Основним критерієм при відборі генпідрядників проекту була наявність дозволів по будівництву військових об'єктів", - розповіли журналісти.

Прикордонники зазначають, що такий дозвіл має надавати Служба безпеки України. В СБУ стверджують, що дозволи для будівництва не передбачені.

Над інженерно-технічним облаштуванням кордонів працює 13 генпідрядників. Серед них 2 державних автодори та 11 приватних компаній. Також у розслідуванні вказується, що найбільші генпідряди отримали харківські компанії: "Скорпіон-РП", "Констракшн груп інтернешенал", "Будцентр Вітязь".

Проект "Стіна" - прикордонний мур, котрий має підвищити рівень безпеки на суходільному кордоні України та Росії. Проект презентував Арсеній Яценюк на засіданні Кабінету Міністрів України у вересні 2014 року. Він передбачає облаштування оборонних споруд, систем спостереження, рокад на всій довжині кордону. Також має бути облаштоване морське узбережжя України та демаркаційна лінія на межі Кримської автономії.

Випуск програми "Наші гроші" про "Стіну" Яценюка

Як повідомляв портал "Знай.ua", в ході конфлікту, що назрів, між президентом України Петром Порошенком і міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим, фракція "Народний фронт" Арсенія Яценюка може підтримати законопроект про імпічмент.