З моменту анексії Криму Росією та початку збройної агресії на Сході України майже 200 тис українців отримали паспорти РФ.

Стастика свідчить, що кількість таких громадян постійно зростає, передає "Німецька хвиля".

Згідно з офіційною російською статистикою, якщо у 2014 році громадянами Росії стали 24,1 тисячі українців, то у 2015-му таких було 67,4 тисячі, а у 2016-му - 100,7 тисяч. Тобто, у 2014-2016 роках понад 192 тисячі українців отримали російські паспорти.

Натомість офіційна статистика Києва дає підстави припустити, що майже усі ці люди з точки зору України продовжують залишатись її громадянами. Станом на 1 травня 2017 року Петро Порошенко своїми указами протягом усього періоду свого президентства, з червня 2014 року, припинив громадянство 18,7 тисячі осіб.

Журналісти відзначають, що з 1 вересня в Росії мають запрацювати нові правила набуття російського громадянства українцями, які там проживають і офіційно визнані носіями російської мови. Згідно з законодавчими поправками, ухваленими Державною думою РФ 19 липня, для того, щоб отримати російський паспорт, таким громадянам України буде достатньо написати і нотаріально оформити заяву про відмову від українського громадянства. Для остаточного набуття законом чинності його має затвердити Рада Федерації РФ та підписати президент.

Популярні новини зараз

ДБР опублікувало записи чорних скриньок з АН-26, що розбився: названо причини трагедії під Чугуєвим

Українка не стала "Міс Всесвіту" на конкурсі, поступилася перемогою мексиканці

Філіп Кіркоров на "Євробаченні" попався на плагіаті України: "Сукня Ані Лорак, стиль Лободи"

Сумний Дзідзьо поскаржився на зраду і бруд, українці не оцінили - "Бери приклад з Винника!"

Показати ще

Як повідомляв "Знай.ua", у 2017 році 405 іноземних громадян отримали українське громадянство, серед нових українців 55 росіян і 54 сирійця.