Сьогодні Івано-Франківська обласна рада прийняла рішення про створення комісії з реприватизації Бурштинської ТЕС (м. Бурштин, Івано-Франківська область). За проголосувало 43 депутати з 84-х. Голосування відбувалося з голосу на вимогу фракції «Самопоміч». Рішення підтримали фракціями партій, традиційно входять в орбіту впливу Ігоря Коломойського – «Самопоміч», УКРОП і «Свобода».

Як випливає зі стенограми засідання, прийнято рішення з перевагою в 1 голос. Позитивне голосування було несподівано забезпечено голосами двох представників фракції Блоку Петра Порошенка – Дмитра Лащука та Івана Приймака. Всього фракція БПП в Івано-Франківській облраді включає 23 депутати.

Раніше президія Івано-Франківської обласної ради відмовився включити розгляд цього питання через його незаконність і невідповідність компетенції облради.

Як відомо, народний депутат Семен Семенченко (фракція «Самопоміч») заявив про початок другого етапу блокади ОРДЛО однією з цілей якої стане Бурштинська ТЕС в Івано-Франківській області. Відповідаючи на запитання, чи буде Семенченко ініціювати перевірки АМК і ФДМ на цих підприємствах, нардеп заявив, що Бурштинську ТЕС просто "заберуть". "Ми його (підприємство) заберемо. Просто заберемо фізично", - заявив нардеп.

З 2015-го року безуспішну боротьбу за отримання контролю над «Західенерго» взагалі та БуТЭС зокрема ведуть структури, підконтрольні бізнесмену Ігорю Коломойському. Навесні 2015 року компанія «Бізнес-Інвест» (формальні власники «Бізнес-Інвесту» фігурували в списку керівників фірм-прокладок, через які влітку 2014-го Приватбанк виводив $ 1,82 млрд) подала позов у господарський суд Києва з вимогою визнати недійсним договір купівлі-продажу 45,1% держпакета акцій енергогенеруючого підприємства «Західенерго». В результаті судових рішень «Бізнес-Інвесту» в задоволенні позовних заяв відмовлено.

Популярні новини зараз

Єлизавета II потрапила у скандал через лист школярам з Севастополя: "визнали" Крим російським

Злата Огнєвіч точно такого не чекала: учасник знехтував побаченням з "Холостячкою"

Лесю Нікітюк показали справжню під час роботи, від цього крику в'януть вуха: "Що ти стоїш?"

Прості способи відрізнити справжню ковбасу від підробки: зовнішній вигляд, запах і не тільки

Показати ще

На думку ряду експертів, схема захоплення Бурштинської ТЕС повторює події 2005 року, коли під гаслами реприватизації структури Ігоря Коломойського отримали контроль над Нікопольським заводом феросплавів.

Бурштинська ТЕС (БуТЭС) - теплова електростанція, розташована біля міста Бурштин (Івано-Франківська область) на перетині ліній електропередачі, що з'єднують Україну з Угорщиною, Румунією, Словаччиною. Встановлена потужність — 2334 МВт. БуТЭС входить до складу ПАТ «Західенерго». З 1 липня 2002 року Бурштинська ТЕС відокремлена від об'єднаної енергосистеми України і працює у складі «Бурштинського острова» і паралельно з об'єднаною енергетичною системою європейських країн (ENTSO-E). Приєднання до ENTSO-E відкрило можливості для збільшення експортних поставок електроенергії з України.