Українцям слід підготуватися: в країні ризикує підскочити інфляція.

Про це в звіті про регіональний економічний прогноз для Європи заявили представники Міжнародного валютного фонду. Так, жителям України порадили чекати погіршення прогнозу середньорічного показника інфляції: він підскочить на 1,3 пункти, досягнувши 12,8%.

У той же час прогноз інфляції на 2018 рік погіршили на 0,4 процентних пункти - до 10%, а на 2019 рік - на 0,5 процентних пункти - до 7%.
При цьому у Фонді залишили колишнім прогноз зростання української економіки в 2017 році на рівні 2%.

Прогноз зростання валового внутрішнього продукту України в 2018 році також залишився без змін і склав 3,2%, а в 2019 році - 3,5%.

Інфляція - підвищення загального рівня цін на товари і послуги на тривалий термін. При інфляції на одну і ту ж суму грошей після деякого часу можна буде купити менше товарів і послуг, ніж раніше. У цьому випадку говорять, що за минулий час купівельна спроможність грошей знизилася, гроші знецінилися - втратили частину своєї реальної вартості.

Популярні новини зараз

МОЗ підготувало список до примусової вакцинації: не хочеш - звільняйся

Погода зжалиться над українцями перед опалювальним сезоном, синоптик Діденко обрадувала прогнозом: в яких регіонах буде сухо і сонячно

Маски назавжди, щеплення для дітей і "примарний" імунітет: вчений розвінчав популярні міфи про коронавірус

Приват24 припиняє роботу: у банку попередили українців

Показати ще

У ринковій економіці інфляція проявляється у відкритій формі - підвищення цін. При адміністративному втручанні в економіку інфляція може набувати пригніченої форми: ціни не підвищуються, але виникає товарний дефіцит.

Інфляція в Україні вдвічі вища, ніж планувалося


Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" повідомляв про те, що українцям назвали єдину умову, за якої мінімальна пенсії досягне 3500-4000 гривень.