Польська влада передумала будувати захисну стіну від диких кабанів на східному кордоні країни. Відомо, що польські чиновники визнали цей проект неефективним.

Про це розповів міністр сільського господарства Польщі Ян Кшиштоф Ардановській.

За словами міністра, Європейське агентство безпеки харчової продукції (EFSA) прийшло до висновку, що побудова забору буде неефективною, тому не буде вкладати кошти в цей проект.

Так, відповідно до пропозиції попереднього міністра сільського господарства, паркан повинен був стати засобом запобігання розповсюдження африканської чуми свиней.

"За даними EFSA, невеликі паркани на коротких ділянках можуть ефективно запобігати переміщенню диких кабанів в певному місці, то ж стосується малих пасток, через що дикі кабани збираються в одному місці і можуть бути забиті. Однак не варто створювати довгий паркан. Така оцінка була випущена минулого тижня, і це є підставою для того, щоб польський уряд відмовився від ідеї" - сказав Ардановській.

За його словами, кошти, які польський уряд планував виділити на паркан, підуть на фінансування діяльності мисливських товариств з відстрілу диких кабанів вздовж кордону.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що пасажир рейсу Іркутськ-Москва накинувся з кулаками на польського дипломата, який повертався з відрядження. Про це пишуть російські ЗМІ. Також цю інформацію підтвердили представники Міністерства закордонних справ Польщі.

Як зазначив глава прес-служби польського МЗС Артур Льомпарт, нападника вже передали до рук поліції, а потерпілого – медикам. Після огляду у лікарні посол відправився до Польщі. Мотиви агресії пасажира на даний час не відомі, однак, за словами очевидців, він, ймовірно, є психічно неврівноваженим.

У свою чергу посольство Республіки Польща в Москві має намір звернутися до уряду РФ з вимогою роз'яснити обставини інциденту і залучити нападника до відповідальності.

Як повідомляв портал "Знай.uа" польська прокуратура видала українській стороні колишнього головного бухгалтера ДП "Укрспирт" Сергія Безрідного. Після екстрадиції його притягнуть до відповідальності.