26 квітня 2018 року Печерський районний суд Києва своїм рішенням зобов'язав уповноважених осіб Нацполіції внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про вчинення кримінального правопорушення та почати досудове розслідування відносно голови Всеукраїнської політичної партії «Братство» Д. Корчинського, який відкрито закликав до фізичного знищення лідера Громадського руху «Український вибір — Право народу» Віктора Медведчука. Про це повідомили у виконкомі Руху.

Як відомо, Дмитро Корчинський заявив, що «ця людина (Медведчук) повинен був бути відразу посаджений або застрелений»

«Публічні заяви Корчинського, що прозвучали в прямому ефірі на телеканалі «Еспресо.ТV», слід розцінювати як підбурювання до підготовки особливо тяжкого злочину, передбаченого частиною першою статті 115 КК України — умисне протиправне заподіяння смерті іншій особі, тобто вбивство (частина перша статті 14, частина четверта статті 27 КК України)», — йдеться в заяві виконкому.

Крім того, в «Українському виборі» звернули увагу на бездіяльність Нацполіції та її політичну заангажованість.

«Незважаючи на те, що даний злочин відноситься до числа особливо тяжких, незважаючи на те, що заклики до фізичного знищення, а по суті, до вбивства Віктора Медведчука (громадсько-політичного діяча, що займається миротворчою діяльністю і відстоює ідею мирного врегулювання конфлікту на Донбасі, спецпредставника з питань гуманітарного характеру в рамках Тристоронньої гуманітарної групи з мирного врегулювання ситуації в Донецькій і Луганській областях, завдяки якому вдалося повернути додому, до рідних і близьких, більше 480 громадян України) були публічними, посадові особи Нацполіції проявили злочинну бездіяльність — не внесли відомості до ЄРДР. Такі дії представників Національної поліції можуть свідчити про їхню політичну заангажованість», — вважають у Русі.

Популярні новини зараз

Наталя Могилевська показала, з ким живе в новому будинку: "Хто цей чоловік?"

Помер соліст "Піснярів" Леонід Борткевич

Оля Полякова поділилася ідеальним блюдом для тих, що худнуть: ПП-млинці зі шпинатом під соусом бешамель

Блаженніший Святослав втратив маму після тривалої хвороби: інформація про прощання

Показати ще

У Русі також підкреслили, що за останні чотири роки «розгул радикалізму та націоналізму в країні, що на словах декларує прагнення до європейських цінностей і правових стандартів демократичної спільноти, досяг небачених масштабів».

«Так звані патріотичні сили — націоналісти, радикали всіх мастей, — узурпували монополію влади на застосування сили. Сьогодні вони проводять у країні справжній терор, переслідуючи політичних опонентів і зводячи з ними рахунки, тим самим демонструючи всьому світові, що в Україні на перше місце поставлено право сили, а державну політику формує не партія миру, підтримувана мільйонами українців, а «партії війни», що працює на розкол суспільства і ескалацію збройного конфлікту і опирающая на насильство», — йдеться в заяві.