"На сьогоднішній день вже створюється атмосфера, що миротворці потрібні, без миротворців не можна. І ти не можеш, шановний пане Путін, або нешановний, пояснити світу, а чому ти проти. Значить, це на тобі лежить відповідальність за щоденні поранення і вбивства українських військових і українських цивільних, на тобі особисто лежить відповідальність за розгортання війни і агресії проти нашої держави".

Порошенко також зазначив, що Путін може припинити загибель мирних людей і українських військових, які захищають рідну землю:

"Ти дуже легко це можеш зробити - це просто не застосування права вето. Більше від тебе ніхто нічого не вимагає", – так заявив український глава.

Президент також підкреслив, що мандат миротворців повинен поширюватися на всі окуповані території. Дуже дивно звучало російська пропозицію застосовувати миротворців як ескорт для спостерігачів ОБСЄ.

"Ескорт - це щось інше, шановні або  нешановні росіяни. А у нас потрібна повноцінна миротворча місія, яка буде мати мандат, повноваження і можливості з роззброєння незаконних збройних формувань російського або місцевого походження під контролем росіян. Миротворці надзвичайно важливі. Той, хто проти миротворців - той за війну. І ми не допустимо, щоб українців вбивали", – зазначив він.

За словами Порошенка, Україна готова негайно винести це питання на голосування Ради безпеки "як тільки Росія прийме позицію всього світу".

"Багато членів Ради безпеки готові підтримати узгоджений проект", – підсумував президент України.

Звернення Порошенка до Путіна не на жарт розбурхало ставлеників "русского мира" в мережі. Більшість не придумали нічого кращого, як перейти на особистості, і обговорювати зовнішність українського президента.