Для того щоб Україна зробила швидкий інноваційний стрибок і увійшла до 2030 року в ТОП-30 найбільш економічних розвинених країн світу, необхідно вже зараз розуміти, кого повинні готувати українські вузи з урахуванням постійного розвитку технологій, стимулювати внутрішній ринок інновацій шляхом мікрокредитування інноваційних кластерів "Наука- бізнес-Освіта "і створити Національне агентство інновацій для технічної підтримки і консультативного супроводу стартапів.

Про це заявив у Верховній Раді народний депутат України, лідер партії "Основа" Сергій Тарута, виступаючи на парламентських слуханнях "Національна інноваційна система: стан та законодавче забезпечення розвитку".

Парламентарій зазначив, що в рейтингу "Глобальний інноваційний індекс 2017" Україна займає 50-е місце в світі, але має всі підстави до 2030 року увійти до ТОП-30 найбільш економічних розвинених країн світу шляхом залучення інвестицій і розвитку інновацій. При цьому для досягнення поставлених цілей ключове значення має людський капітал, а сама національна інноваційна система повинна розвиватися за кількома ключовими напрямками.

"Необхідно накопичення інтелектуального капіталу. Ми повинні розуміти, які спеціальності майбутнього потрібні нам сьогодні. Відповідь на це питання може нам дати тільки системний моніторинг і прогнозування розвитку технологій за новітніми світовими методологій, такими як Foresight. Це завдання для нашого Міністерства освіти і науки. А системна розробка національного Foresight економіки України є завданням №1 для уряду ", - підкреслив Сергій Тарута.

Крім того, за словами народного депутата, необхідно стимулювання внутрішнього ринку інновацій, зокрема впровадження Держпрограми мікрокредитування інноваційних кластерів "Наука-Бізнес-Освіта". Для реалізації цієї програми необхідно створити Банк інновацій та розвитку, який може стати пілотним проектом для реалізації такого приватно-державного партнерства.

Популярні новини зараз

Молода дівчина вийшла заміж за п'ятьох братів і приголомшила світ: "Сплю по черзі..."

Студентка вийшла заміж за 80-річного чоловіка і виглядає щасливою: закохалася без пам'яті

Щасливий татусь показав, як потрібно зустрічати дружину з пологового: червона доріжка, оркестр і кортеж зі свинкою Пеппою

Лорак показала поповнення у родині, двомісячному малюку вже обрали ім'я

Показати ще

На думку Сергія Тарути, ще однією необхідною умовою для інноваційного розвитку України є створення кластерів технологічного підприємництва, які будуть з'являтися внаслідок реалізації програми мікрокредитування.

"Для надання технічної підтримки та консультативного супроводу я пропоную створити Національне агентство інновацій, має виключно сервісні функції для полегшення захисту інтелектуальної власності та підвищення патентної активності. Таким чином, на державному рівні ми створимо всі необхідні передумови для інноваційного стрибка України", - резюмував народний депутат.

Нагадаємо, що Доктрина збалансованого розвитку "Україна 2030" була розроблена вченими п'яти провідних університетів України та представниками бізнесу. Документ передбачає реалізацію комплексу заходів, які дозволять досягти економічного зростання на рівні не менше 10-15% в рік, щоб до 2030 року український ВВП склав $ 710-750 млрд., А Україна увійшла в ТОП-30 найбільш економічно розвинених країн світу.