Секретар РНБО Олександр Турчинов анонсував запуск потужної системи багаторівневої територіальної оборони.

Багаторівнева система територіальної оборони гарантує захист українських міст на випадок масштабного військового вторгнення, є  запорукою і фундаментом захисту країни в умовах військового конфлікту.

Про це заявив 26 червня секретар Ради національної безпеки і оборони (РНБО) України Олександр Турчинов на полігоні Гончарівське під час військових навчань "Північна фортеця-2018", передає прес-служба РНБО

За словами Турчинова, так звана резервна армія буде створена на базі бригад тероборони в кожному місті України, а до її складу входитиме кілька мільйонів резервістів.

За словами Турчинова, в кожній області України створюють додаткові підрозділи для захисту від ворога. Йдеться про бригади територіальної оборони і окремі резервні підрозділи Національної гвардії і прикордонників.

"Розвиток системи територіальної оборони має забезпечити в умовах особливого періоду перетворення кожного району, кожного міста на неприступну фортецю", - зазначив секретар РНБО.За його словами, потужна багатоешелонна територіальна оборона - запорука захисту України в умовах масштабного військового протистояння.

"В результаті ми повинні отримати додаткову потужну півмільйонну армію", - додав Турчинов.

Він підкреслив, що до територіальної оборони можуть приєднуватися і ветерани АТО, і молодь призовного віку.

Турчинов також анонсував підготовку відповідного законопроекту. Секретар РНБО зазначив, що Міноборони і Генштаб готують проект закону про територіальну оборону України, який після схвалення на засіданні РНБО буде внесено в Раду.

Як повідомляв портал "Знай.ua", депутати Верховної Ради України ухвалили закон про нацбезпеку з правками Турчинова.

У пояснювальній записці зазначається, що основна мета закону - підтягнути рівень законодавчої бази до країн-членів НАТО і ЄС та створити діючі системи звітності правоохоронних і силових органів перед місцевими громадами.