Указ президента Петра Порошенка щодо введення санкції стосовно російських сервісів та соцмереж здійняв справжню бучу в інформаційному просторі.

Сьогодні, 15 травня, секретар РНБО Олександр Турчинов провів брифінг, на якому пояснив введення в дію Президентом України рішення РНБО "Про застосування персональних економічних та інших обмежувальних заходів".

Турчинов перш за все назвав причини введення цих санкцій. За словами секретаря РНБО, однією з головних причин блокування соціальних мереж став піратський контент, який там поширюється.

"Саме в цих соціальних мережах, в першу чергу "ВКонтакте", найбільше поширюється піратський контент. А ми з вами європейська держава, отримали безвізовий режим і повинні обмежити можливість користуватися піратським контентом. В тому числі з використанням агресивних інформаційних мереж, таких як російські соцмережі", - заявив він журналістам.

Турчинов підкреслив, що введення санкцій проти російських сайтів і соцмереж не є наступом на свободу слова. Це відповідна захисна реакція на інформаційну агресію Росії. Адже через ці ресурси Кремль не тільки поширював брехливі новини і пропаганду, але і проводив вербування людей для дій проти України.

Популярні новини зараз

Дан Балан зворушив Тіну Кароль романтичним жестом до її 36-річчя: "Дорога..."

У лісі під Львовом оселився безхатько, боляче дивитися: "Дружина померла, доньки вигнали"

Епіфаній відшукав у Біблії пророцтво для України 100-річної давнини

Замість Нікітюк на роль Холостячки запропонували колегу Мішиної, українки красуню не оцінили: "Не вписується"

Показати ще

Також секретар РНБО заявив, що найближчим часом затвердять нормативні документи для провайдерів.

Як повідомляв портал "Знай.ua", Турчинов закликав провайдерів не чекати на нормативні документи та листи від СБУ, а вже починати виконувати вимогу указу.
При цьому секретар РНБО зазначив, що деякі великі провайдери вже почали відключати заборонені ресурси.