Секретар РНБО Олександр Турчинов провів у вівторок, 16 травня, брифінг, на якому пояснив введення в дію Президентом України рішення РНБО про запровадження санкції щодо російських сервісів та соцмереж.

В ході брифингу Турчинов, зокрема, пояснив і заборону використання в Україні програми "1С". За словами секретаря РНБО, Росія використовувала бухгалтерську програму для кібершпіонажу і потужних кібератак.

"Що стосується програмного продукту, який реалізується в Україні. Було прийнято рішення про санкції проти підприємств-юридичних осіб, які його поширюють. Хочу сказати, що СБУ досліджувала, що деякі з них використовуються для нелегального збору інформації, тобто це фактично кібершпіонаж", - сказав Турчинов.

Турчинов зазначив, що саме цю програму російські хакери використовували для поширення небезпечних вірусів, а пізніше, у відповідний момент, розпочинали з їх допомогою потужні кібератаки.

СБУ ретельно проаналізувала ситуацію, після чого РНБО прийняла рішення застосувати санкції проти підприємств-юридичних осіб, які розповсюджують цей продукт.

Популярні новини зараз

Гаряча Кардашьян побешкетувала біля басейну у невидимому купальнику

Леся Нікітюк полізла у трусики до спокусливої білявки: "Зачекай…"

Тіна Кароль показала розваги з неідеальною фігурою: "Як песика"

"Слуги" знову вляпалися в "еротичний скандал": нардеп обговорював "вчорашнє" з молоденькою помічницею

Показати ще

Турчинов додав, що це було правильним рішенням, адже інакше ніяк не можна змусити бухгалтера, який користується російським програмним продуктом, терміново від нього відмовитись.

Як повідомляв портал Знай.ua, Турчинов заявив, що державні, бюджетні установи повинні терміново переводитися на програмний продукт національного виробника.