Ситуація в та навколо України знайшла відображення в одному з п’яти пріоритетів зовнішньої політики Європейського Союзу, який отримав назву "глобальне управління".

Про це заявила Високий представник ЄС з питань зовнішньої політики та політики безпеки Федеріка Могеріні на щорічній конференції послів ЄС, яка проходить в Брюсселі, передає "УНІАН".

"Останній, але не менш важливий пункт пріоритетів – глобальне управління. Ми повинні продовжувати інвестувати все, що ми можемо – а це багато – в системи та рамки багатонаціональних інституцій та глобального управління. Перш за все тому, що їх атакують з багатьох різних сторін – я не буду їх називати, залишивши це для вашої уяви. Коли ми працюємо, щоб побудувати глобальних союзників, щоб захистити Паризьку угоду щодо клімату, коли ми працюємо для вільної та справедливої торгівлі, коли ми працюємо для поваги міжнародних норм від України до Корейського півострова – у всіх цих випадках ми працюємо для більш безпечної Європи так само, як і для більш безпечного світу", - сказала Могеріні.

Вона наголосила, що для європейців "зберегти та посилити глобальну систему управління – це шлях інвестувати в нашу власну безпеку та в наш добробут, тому що наша економічна міць базується на багатонаціональній системі правил".

Першим пріоритетом Могеріні назвала безпеку та оборону, зазначивши, що в цій сфері за один рік ЄС зробив більше, аніж за декілька десятиліть.

Популярні новини зараз

Українці потролили Фреймут за "дуель" з Катериною Кухар на "Танці з зірками": "Лебідь і Буратіно"

Жінка народила дочку в 67 і нарвалася на жорстке цькування: як живе зараз найстаріша мама країни

Ірину Білик рознесло на "Осколки": "Зустрів і покохав"

Смугастий Дан Балан заліз між ніг до мліючої Кароль: "Тихе щастя”

Показати ще

Другим пріоритетом вона назвала зобов’язання ЄС у сфері протидії тероризму та радикалізації, третім – міграцію і четвертим - Балкани.

Нагадаємо, як повідомляв "Знай.ua", високий представник Євросоюзу з питань спільної зовнішньої політики та політики безпеки Федеріка Могеріні та міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров обговорили ситуацію на сході України.