Щоб домогтися результатів з мирного врегулювання на Донбасі, Україна повинна висунути свого парламентера, який буде ефективно відстоювати інтереси своєї країни.

Василь Вакаров доводить, що головним у питаннях мирного врегулювання не може бути ні Курт Волкер (спецпредставник Держдепартаменту США на переговорах по Україні), ні Владислав Сурков (помічник президента РФ), тому що вони захищають інтереси своїх держав.

Про це магістр управління суспільного розвитку, полытоголог Василь Вакаров пише у своєму блозі у виданні Кореспондент.

«Хто головний з питань мирного врегулювання? Курт Волкер? Він громадянин США і є спецпредставником Держдепартаменту США на переговорах по Україні. Він не несе відповідальності за досягнення миру- він відповідає за реалізацію інтересів США», - пояснює Вакаров.

На думку Василя Вакарова, тільки один український парламентар здатний вирішити завдання щодо мирного врегулювання, тому що відповідає всім потрібним критеріям. «І якщо ми повернемося до потенційних кандидатів, здатних вирішити завдання щодо мирного врегулювання в Україні, то, очевидно, це Віктор Медведчук, який максимально відповідає потрібним критеріям», - констатує політолог.

Популярні новини зараз

Новий "Холостяк" Заливако показав, з ким проводить холодні вечори під час проекту

Щаслива Ані Лорак засвітилася в ліжку з кучерявим красенем: ніжно обіймалися

Дан Балан зворушив Тіну Кароль романтичним жестом до її 36-річчя: "Дорога..."

Літак з футболістами потрапив в авіакатастрофу: вижити не вдалося нікому

Показати ще

Василь Вакаров нагадує, що на це питання дав відповідь сам президент Петро Порошенко, який на прес-конференції 28 лютого «прямо сказав, що вважає Віктора Медведчука найбільш ефективним парламентером між керівництвом України і Росії».

Політолог перераховує переваги Медведчука у порівнянні з іншими учасниками Мінської контактної групи:

- довірчі відносини з Путіним;

- вміння домовитися з керівництвом самопроголошених республік Донбасу;

- репутація людини, яка тримає слово.

«Очевидно, це Віктор Медведчук, який максимально відповідає потрібним критеріям. Принципова перевага Медведчука, як переговорника, - це довірчі відносини з президентом РФ Володимиром Путіним, вміння домовитися з керівництвом невизнаних ДНР і ЛНР, а також репутація людини, яка тримає своє слово. Тому з ім'ям Медведчука пов'язані всі успішні обміни полоненими між Києвом і ЛНР-ДНР, а також звільнення українських в'язнів, які опинилися у в'язницях і СІЗО на території РФ», - аргументує Вакаров.

Політолог пояснює, що саме завдяки своїм перевагам Медведчук звільнив рекордну кількість полонених, а також українських в'язнів в РФ.

«Використовуючи свої таланти переговорника, контакти на рівні вищого керівництва РФ, а також самопроголошених республік на Донбасі, він домігся звільнення понад 1000 людей з обох сторін, тільки на українську сторону він повернув 481 людини».

Вакаров нагадує, як завдяки зусиллям Медведчука вдалося повернути додому двох українських прикордонників, яким загрожували тюремні терміни в РФ.

«Останній за часом приклад - це звільнення українських прикордонників Богдана Марцоня та Ігоря Дзюбака, яким загрожували серйозні тюремні терміни в РФ. Завдяки контактам Медведчука на найвищому рівні РФ другого березня цього року прикордонників вдалося звільнити і повернути на Батьківщину», - нагадує Василь Вакаров.