У четвер, 24 травня, палата представників Конгресу США схвалила виділення в 2019 році 250 мільйонів доларів на надання військової допомоги Україні.

Про це йдеться в окремій статті прийнятого законопроекту про фінансування і політику американського Міністерства оборони на наступний рік.

Запит про виділення коштів Україні на летальні оборонні засоби був поданий особисто президентом США Дональдом Трампом.

Як відомо, новий оборонний бюджет США на 2019 рік передбачає виділення Україні $ 250 млн для посилення обороноздатності, в тому числі $ 50 млн виділяються конкретно на летальні види озброєння оборонного характеру.

Крім того варто відзначити, що сьогодні, 15 травня, у США повинні прийняти остаточне рішення щодо виділення гуманітарної допомоги прифронтовим територіям у розмірі 125 мільйонів доларів.

З цією метою прибув до України американський спецпредставник Курт Волкер, який нещодавно отримав розширені дипломатичні повноваження. Він збирається зустрітися із нашими військовими, представниками громадських організацій, та місцевими жителями, що постраждали від російської агресії.

Популярні новини зараз
Зірка "Кварталу 95" Олена Кравець закликала допомогти, бо доводиться жити в гаражі: "Раптом у вас є одяг" Ціни на картоплю впали, але українців попереджають: викопування знизилося, ціна сягає 17 гривень Скандал із Ані Лорак не вщухає: з'ясувалися дикі подробиці концерту в Австралії Українці масово скаржаться на затримку пенсій: ПФУ намагається пояснити ситуацію
Показати ще

У планах Волкера також тверезо оцінити загальну ситуацію на передовій та обсяги гуманітарних потреб на відбудову зруйнованого регіону.

Наприкінці минулого року президент США Дональд Трамп підписав "The National Defense Authorization Act", який до цього підтримали обидві палати Конгресу. В документі йшлося про оборонні заходи та витрати бюджету.

На 2018 рік передбачається фінансування оборонних заходів на суму близько 700 мільярдів доларів. Ця тема посіла місце в топ-новинах, оскільки серед положень цього документа є чимало пунктів, які мають безпосередній стосунок до України. Зокрема, виділення 350 мільйонів доларів США на допомогу в сфері безпеки, включаючи оборонну летальну допомогу ("defensive lethal assistance").

В переліку конкретних заходів:

– продовження (як відповіді на російську агресію проти України) реалізації "Європейської ініціативи з стримування" ("European Deterrence Initiative"), яка спрямована на відновлення можливостей ЗС США в Європі (з бюджетом близько 4,6 мільярда. доларів);

– виділення 350 мільйонів доларів для України. Через нашу "репутацію" в очах партнерів визначена умова – міністр оборони США може витратити другу половину цієї суми лише після того, як пересвідчиться, що Україна вжила суттєвих заходів для забезпечення інституційних реформ у сфері оборони;

– виділення 100 мільйонів доларів для Балтійських країн на програми підвищення їхніх спроможностей стримувати російську агресію;

– виділення 65 мільйонів доларів на програми наземних ракетних систем середньої дальності через порушення Росією положень відповідного договору про їхнє обмеження ("Intermediate-Range Nuclear Forces Treaty");

– заборона використання бюджетних коштів на двостороннє військове співробітництво з Росією;

– заборона використання програмних продуктів, розроблених "лабораторією Касперського".

США виділить 200 мільйонів доларів на військову допомогу Україні

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що Порошенко готується до випробування Javelin в українській армії.