З червня 2018 року для українських підприємств ціни на блакитне паливо зростуть на 8,5-8,9%.

Про це стало відомо завдяки повідомленням прес-служби компанії "Нафтогаз".

Відомо, що для українських підприємств та інших суб'єктів господарювання, які закуповують більше 50 тисяч кубометрів газу на місяць, ціна палива зросте на 8,9%, тобто на 810 гривень. Для тих, хто споживає менше, ціна зросте на 8,5% — до 10893,6 гривні за кубометр.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що після того, як Міжнародний валютний фонд зажадав, щоб в Україні підняли ціни на газ, для населення підготували спеціальний двоступінчатий тариф. Він значно зросте для тих, хто споживає більше палива, ніж прописано в соціальній нормі. Про це експерт з питань ЖКГ Андрій Нікончук заявив в ефірі українського каналу.

Популярні новини зараз

День народження Володимира Зеленського: найяскравіші моменти президентства – від дебатів до кохання

Якою була Марина Поплавська в молодості: архівні кадри з покійною зіркою "Дизель Шоу"

У лісі під Львовом оселився безхатько, боляче дивитися: "Дружина померла, доньки вигнали"

Замість Нікітюк на роль Холостячки запропонували колегу Мішиної, українки красуню не оцінили: "Не вписується"

Показати ще

Коментуючи переговори українських представників з європейськими партнерами, він зазначив:

"Виникає певна дельта між необхідністю домовлятися з Міжнародним валютним фондом на предмет отримання траншу і небажанням підвищувати тарифи. Уряд знаходиться на шпагаті, в не дуже хорошому виборі між двома крайнощами".

Разом з тим Нікончук заявив, що ввести двоставковий тариф керівництво "Нафтогазу" планує вже найближчим часом.

"Тариф буде залежати від того, скільки споживачі будуть використовувати газу. До певної межі вартість залишиться на поточному рівні - у межах 7 гривень, а все, що буде перевищувати соціальний норматив, встановлений владою, буде оплачуватися за вищою ціною", - пояснив він.

Експерт також зробив прогноз щодо підвищення цін на паливо для населення.

"Ми однозначно можемо говорити, що на дуже велике число відсотків зростуть як послуги ЖКГ, так і абсолютно всі товари народного споживання... Але головний удар буде збільшення вартості гарячої води та опалення", - резюмував Нікончук.

Як повідомляв портал "Знай.иа" у період з 15 по 16 травня ряд автозаправних мереж підвищили ціни на автогаз. У мережах Mango, "Род-Ник" та Jazz Oil автогаз подорожчав на 10 коп/л, в той час як на станціях мережі "Фактор" ціна підвищилася на 20 коп./л – до 12,60 грн/л. AMIC, WOG, Marshal, ОККО і "Укрнафта" підвищила вартість ЗНГ на 1-5 коп/л. Середня ціна ЗНГ в Україні 16 травня склала 13,08 грн/л (+3 коп/л). Протягом квітня оптова ціна зрідженого газу в Україні зросла на 13% або 2500 грн/т.