2 травня українські військові та родичі полонених візьмуть участь у виступі на тему "Людська ціна російської агресії в Україні".

У середу в Європарламенті українські військові і родичі полонених (усього вісім осіб) розкажуть про російську агресію на Донбасі і Криму.

Цю інформацію повідомила у вівторок, 1 травня, Моніка Андрушівська, польска волонтерка і журналістка, пишуть Центральные новости.

Як говорить сама волонтерка, у Брюсселі виступлять родичі українських військовополонених і політв'язнів, а також ті, хто "пройшов полон і тортури". Вони розкажуть про злочини, які вчиняє РФ на Сході України, а також про зниклих безвісти і незаконно утримуваними в ЛДНР і на території Росії.

Анна Фотига, польський євродепутат та співорганізатор виступу на тему "Людська ціна російської агресії в Україні" додала, що всього в Європейському парламенті виступлять вісім осіб.

Популярні новини зараз

Таїсія Повалій з омолодженим обличчям зібралася в Київ, але її не впізнали: сама на себе не схожа

Ольга Сумська показала чоловіка, який їй зраджує: "Спасибі"

Заміжня Оля Цибульська роздяглася і бовкнула зайве: "Я була б не киця..."

Лутковська пояснила, чому багато українців відмовляються від щеплення

Показати ще

Відомо, що організації поїздки у Брюссель посприяла посол Польщі в Україні Яна Пєкло.

Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", міністр закордонних справ Данії, яка зараз очолює Комітет міністрів Ради Європи (КМРЄ), Андерс Самуельсен заявив, що Росія зобов'язана сплачувати фінансові внески в бюджет Організації незалежно від обставин.

"У КМРЄ обговорювали несплату Російською Федерацією своїх внесків. Це статутне зобов'язання і жодна держава-член не може бути звільнено від нього", - пояснив керівник відомства.

Також портал повідомляв про те, що подружжя Сергій і Наталя Гладкі розповіли журналістам «Українського вибору», звідки дізналися про обмін, на що сподівалися і кому висловлюють подяку за обмін.

Сергій Гладкий, звільнений з полону 27 грудня, розповів, що полонені під час його перебування в луганському СІЗО слухали військове радіо АТО, звідки і дізналися, що 27 грудня буде обмін.

Крім того, нагадаємо, що лише після того, як спецпредставник України в ТКГ Віктор Медведчук звернувся до російського президента Путіна з проханням посприяти в організації обміну полоненими, лідери непідконтрольних територій стали демонструвати готовність до такого обміну.