В "Українському виборі" заявили, що показове шоу, влаштоване представниками "партії війни" на Комітеті ВР з питань свободи слова та інформаційної політики нібито з метою захисту журналістів програми "Схеми", переслідувало конкретну мету - звести рахунки з Віктором Медведчуком і перешкодити обміну утримуваними особами, що готується.

"Штучно створений журналістами "Радіо Свобода" інфопривід, реакція, яка миттєво пішла від західних кураторів і правозахисників, смажена інформація, яку регулярно вкидають у ЗМІ з метою дискредитації лідера Громадського руху, - все це свідчить про замовний характер схемогейта. Режисери даного шоу добре відомі, це "сівачі демократії" з "вашингтонського обкому". Роль викривачів відведена представникам "партії війни", - заявили в виконкомі Громадського руху "Український вибір - Право народу".

У русі нагадали, що, згідно з українським законодавством, збір та поширення інформації допускається лише щодо осіб, уповноважених на виконання функцій держави або органів місцевого самоврядування, здійснення посадових або службових повноважень. Віктор Медведчук такою особою не є, а це означає, що збір, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про нього можливі тільки за його згодою (стаття 32 Конституції України, статті 5, 11, 21 Закону України "Про інформацію").

"Дії журналістів "Радіо Свобода" можна порівняти з провокацією, що має всі кваліфікуючі ознаки злочину, передбаченого статтею 182 Кримінального кодексу України ("порушення недоторканності приватного життя"). При цьому були порушені також норми міжнародного права, зокрема стаття 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яка передбачає право на повагу до приватного і сімейного життя та забороняє збір і поширення конфіденційної інформації", - зазначили у виконкомі.

Василь Німченко, який представляє Громадський рух у фракції "Опозиційного блоку", на засіданні парламентського комітету навів ці аргументи, і члени комітету погодилися, що в даному випадку мова йде про необхідність дотримання конституційних постулатів щодо презумпції невинуватості і неприпустимості втручання у приватне життя. В результаті комітет утримався від прийняття якого б то не було рішення, обмежившись вивченням інформації.

Популярні новини зараз

Біля Туреччини потонув російський корабель з українцями на борту: є загиблі

Квітуча Кароль і батько Балан: сімейний кадр Тіни і Дана з дитиною потрапив в мережу

Наречена Розенка Лебідь показала соски і круглий животик: "Уже не влазять"

Зірку "Глухаря" Дмитра Гусєва знайшли мертвим біля знімального майданчика

Показати ще

У той же час у виконкомі "Українського вибору" підкреслили, що журналістам "Радіо Свобода" було відомо, що переговори з керівництвом РФ, керівництвом ОРДО і ОРЛО, які проводить Медведчук, стосуються питань звільнення українських громадян, а будь-яке втручання журналістів може загальмувати або зупинити цей процес.

"Саме цим пояснюється той факт, що Віктор Медведчук утримується від будь-яких коментарів з даного питання", - відзначили у Русі. Також виконком нагадав, що завдяки участі Медведчука вже вдалося повернути додому понад 400 осіб, а сьогодні мова йде про підготовку нового обміну. Зокрема, перший етап обговорювався В. Медведчуком з президентом РФ В. Путіним, прем'єр-міністром РФ Д. Медведєвим, Святійшим Патріархом Московським і всієї Русі Кирилом.

"Що ж стосується схемогейта, то сумно не тільки те, що в країні сьогодні в ходу і в фаворі у влади журналістика такого рівня, який демонструє "Радіо Свобода". Найсумніше, що через таких представників "четвертої влади" боротьба за свободу слова стала приводом для боротьби влади з інакодумцями", - відзначили в "Українському виборі".