Глава Кабміну Володимир Гройсман заявив, що міністри повинні узгоджувати з урядом будь-які контакти з представниками Росії - листування чи спілкування.

"Я хочу підкреслити для всіх колег-міністрів: по-перше, на такі речі (спілкування чи листування з Росією - ред.) ви повинні відразу реагувати. І, по-друге, ні у кого з вас немає мандату вести будь-які переговори з країною-агресором, нашим ворогом. І всі такі речі, запити провокаційні і т.д. координувати з Міністерством закордонних справ, і діяти лише в межах тих директив і мандатів, які надає уряд", - заявив Гройсман.

Таку тему прем'єр підняв на засыданны Кабміну 11 липня через ситуацію, яка виникла з міністром енергетики Ігорем Насаликом.

Раніше було опубліковано фейкового листа міністра енергетики Ігоря Насалика на ім'я першого заступника директора корпорації Росатом Кирила Комарова про перспективи для нарощування співпраці у сфері атомної енергетики. Насалик назвав цей лист провокацією.

"А що це за листування з Рос ...?" - запитав Гройсман, повернувшись до міністра енергетики, не доказавши назву російської корпорації - Росатом.

На це Насалик відповів, що опублікований лист - "повний фейк", а "міністерство не відновлює співпрацю (з Росією), а повністю припиняє співпрацю".

В МЗС вважають, що провокація проти міністра енергетики з фейковим листом "до Росії" трапилася через неузгодженість позицій відомства з Кабміном.

Про це, зокрема, заявила на засіданні Кабміну заступник голови МЗС Олена Зеркаль зазначивши,  що будь-які взаємини з владою країни-окупанта повинні обговорюватися на Кабміні, а ситуція, як у випадку з Насаликом, "виникла саме тому, що не була узгоджена попередньо".

"Підготуйте на наступне засідання жорсткіші регламентні вимоги до таких речей, усіма міністерствами", - уклав прем'єр.