В Україні зростає кількість псевдопротестних акції, організованих Кремлем і спрямованих на штучне розпалювання міжетнічних конфліктів у різних регіонах нашої країни.

Про це повідомив прес-центр СБУ.

Так, у Запорізькій та Одеській областях правоохоронці викрили спробу організувати наприкінці червня акцію протесту, нібито, етнічних болгар, замовлену активним одним з координаторів антиукраїнських заходів Сергієм Хижняком.

"Він є одним із колишніх керівників громадської організації "Молоді регіони" та переховується на території РФ. Найняті для участі у провокації три десятки громадян мали створити картинку для російських ЗМІ, перекриваючи автомагістраль із болгарськими прапорами й плакатами пропагандистського змісту", - відзначили в СБУ.

Ще одну групу провокаторів виявили в Одесі. Вже встановлено, що зловмисники фінансувалися російськими спецслужбами через громадянина України Антона Давидченка, лідера ГО "Народна дружина" та "Молодежное единство" та координатора руху "Народная альтернатива". Чоловік переховується у Москві та на тимчасово окупованій території Донбасу.

Популярні новини зараз

ЗСУ отримали спорядження рівня НАТО: відповідає найвищим стандартам

Леся Нікітюк привітала вагітну Катю Осадчу з особливою датою: "Найкращий день"

Олег Боднарчук присоромив Тіну Кароль через премію Yuna: "Кумир епохи, на якого ми заслужили"

Молодий патрульний загинув у ДТП на мотоциклі, сумує вся Україна: залишилася дружина і двоє дітей

Показати ще

Правоохоронці задокументували, що зловмисники наповнювали та корегували контент декількох підконтрольних Давидченку Інтернет-ресурсів, які відкрито пропагують антиукраїнську ідеологію.

"Виявлена співробітниками СБ України переписка учасників групи з Давидченком свідчить, що російські спецслужби застосовують чіткий алгоритм розкрутки підконтрольних Інтернет-сайтів в українському медіа-просторі. Згідно з інструкціями, на початковому етапі вони нібито притримуються проукраїнської позиції, але поступово переходять до пропаганди сепаратистів та "Руського мира", - наголосили в СБУ.

Крім того, зафіксовано провокації на Закарпатті. Наприкінці червня СБ України провела обшуки в організаторів провокаційної акції, учасники якої встановили "прикордонні знаки" навколо трьох сіл Берегівського і Виноградівського районів з написами угорською мовою. Лідери вітчизняних угорських громадсько-політичних об’єднань офіційно спростували участь співвітчизників у проплаченому заході.

Як повідомляв "Знай.ua", на Волині правоохоронці разом з СБУ затримали чоловіка, який намагався задобрити генпрокурора Юрія Луценка.

СохранитьСохранить