У зв'язку з відсутністю грошей у державній казні підвищення мінімальної зарплати в Україні до 4200 грн відкладається на невизначений період.

Про це повідомляє видання "Политека". За даними, які наводить Міністерство фінансів, у першому кварталі 2018 року український держбюджет недоотримав більше шести мільярдів гривень.

Незважаючи на те, що прийнятий на поточний рік Закон про державний бюджет передбачає підвищення мінімальної зарплати до 4200 гривень, на таку дію в уряду може банально не вистачити грошей. У той же час, урядові фахівці продовжують моніторити хід виконання державного бюджету. Вони стверджують, що підвищення "мінімалки" може бути відкладено - імовірно, до травня або червня.

Мінімалку в 4100 влада обіцяла вже давно: відео

Популярні новини зараз

Учасників "МастерШеф" змусили приготувати шедевр, поки горить маленька свічка: закінчилося сльозами та істерикою

Вакцинувався 27 разів і хоче ще: українець їздить містами й "випрошує" дози, рекорд - 5 за день

Племінниця Софії Ротару Sonya Kay пішла назавжди: "Прощаюся зі сльозами на очах"

Переможниця "Холостяка" Даша Ульянова збільшила і перефарбувала груди - тіло голе, тільки труси видно

Показати ще

Наприкінці минулого року міністр соціальної політики Андрій Рева стверджував, що мінімальна зарплата в 2018 буде підвищена до 4100 грн. За наявними даними експертів Світового банку, заплановане підвищення неможливо провести, враховуючи наявний дефіцит держбюджету України.

Відсутність такого підвищення означає, в першу чергу, заморожування зростання заробітної плати державних службовців, а також вчителів і лікарів.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа" соціальні виплати та пенсії українців будуть знову перераховані. Цей процес туманно називають "індексацією соціальних стандартів". У результаті даного процесу, мінімальна пенсія в Україні до літа може зрости на 62 гривні.

Навряд чи таке мізерне підвищення допоможе пенсіонерам компенсувати стрімко зростаючі в Україні ціни. Наступна запланована індексація передбачається на грудень 2018 року.