Народний депутат від БПП, представник уряду у Верховній Раді Вадим Денисенко вважає за необхідне ввести кримінальну відповідальність за невиконання урядового закону "Маски-шоу стоп".

Про це він заявив на прес-конференції в Києві, передає Depo.ua.

"Чому не працює закон" Маски-шоу стоп "? Тому що, з моєї точки зору, вже накопичилася певна критична маса інформації, яка говорить про те, що дійсно прогресивний закон, від якого ми чекали рішення цілого ряду глобальних проблем, з якими щодня стикається бізнес, але, на жаль, на сьогоднішній момент ми можемо говорити, що в багатьох моментах ситуація далека від того, щоб вважати, що вона, як мінімум, почала виправлятися", - зазначає Денисенко.

За його словами, критичною точкою в цьому контексті став обшук, проведений минулого тижня в одному з банків. "У минулу п'ятницю в одному з банків, який перебуває зараз в управлінні Фонду гарантування вкладів, пройшли обшуки з масками, які прямо підпадають під" Маски-шоу стоп "з виломлюванням дверей, поломкою багатьох технічних моментів. Причому представник Фонду гарантування вкладів перебував на вулиці, просив впустити його в це приміщення, був готовий відкрити двері цього приміщення, готовий був вирішити питання навіть без злому дверей. Але людину не впустили. Потім, згідно з новим Кримінально-процесуальним кодексом, будь-яка людина, який знаходиться в приміщенні, може попросити адвоката. Було клопотання щодо того, щоб залучити адвокатів - був всього один адвокат на велике багатоповерхове приміщення. Була відмовуа в допуску адвоката", - розповів нардеп.

Він вважає це ознакою того, що "фактично всі силові органи, починаючи від старорежимних, таких як СБУ та МВС, і закінчуючи новими прогресивними - НАБУ - порушують закон "Маски-шоу стоп".

Популярні новини зараз
У ЗСУ є можливості звільнити Херсон, це лише питання часу — генерал-майор Дмитро Марченко Данило Гетманцев хоче підвищити податок для українців: "Вже зафіксували" путін може померти в 2023 році, вже підібрали заміну: сховається в санаторії і втратить все Дружина Євгена Кошового показала розруху, яку залишили після себе окупанти, і заговорила про ненависть: "У саме серце"
Показати ще

"Всі плюватити хотіли на цей закон. Чому вони його порушують? Тому що насправді всі ці прогресивні норми не мають за собою каральної дії...", - переконаний Денисенко.

У зв'язку з цим він пропонує внести відповідні зміни до законодавства. "Зміни повинні полягати в двох кардинальних речах. Перше - треба вводити дисциплінарну, а, можливо, кримінальну відповідальність силовиків за невиконання закону "Маски-шоу стоп. Тобто, якщо ви не допустили адвоката, то ви повинні понести за це, як мінімум, дисциплінарну, а я вважаю, що кримінальну відповідальність. Другий, не менш важливий момент, - ми говорили про це, коли ухвалювали цей закон, - потрібно нарешті покласти край каруселям, коли однотипні справи відкриваються одним органом, потмі закриваються, потім відкриваються іншим органом. У нас 12 антикорупційних органів. І треба пройти всі ці 12 кіл пекла. І всі плювати хотіли на виконання закону "Маски-шоу стоп", - обурився Денисенко.

Він прогнозує, що відповідні законодавчі зміни викличуть величезний супротив з боку силових структур, але це "дасть можливість бізнесу дихати".

"Ми розуміємо, що буде величезний спротив силової системи, але без вирішення цього питання ми не зможемо будувати бізнес і не зможемо зупинити міграцію", - резюмував нардеп.