Підрив автомобіля полковника ГУР Максима Шаповала за сценарієм схожий на інше вбивство - полковника СБУ Олександра Хараберюша і є всі підстави вважати, що ці вбивства сплановані й організовані за безпосередньої участі російських спецслужб

Про це голова РНБО України Олександр Турчинов заявив на оперативній нараді Радбезу.

"Сьогодні в результаті терористичного акту в Києві був убитий один з кращих українських військових розвідників Максим Шаповал, який брав активну участь у захисті Української держави від російського навали", - цитує Турчинова прес-служба РНБО.

Голова Радбезу зазначив, що терористичний акт був здійснений за таким же сценарієм, як і вбивство українського контррозвідника полковника Хараберюша в Маріуполі, в березні 2017 року.

"Є всі підстави вважати, що ці вбивства сплановані й організовані за безпосередньої участі російських спецслужб", - сказав він.

За словами Турчинова, терористичний акт спрямований на залякування і дестабілізацію ситуації в державі і він не випадково збігся за часом з масштабною кібератакою, яка має також російський слід.

Як повідомляв портал "Знай.ua", у вівторок, 27 червня, на перехресті вулиць Солом'янська та Олексіївська в Києві вибухнув автомобіль. В результаті вибуху загинув співробітник ГУР, полковник Максим Шаповал.