Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков та Державний секретар Міністерства економіки та фінансів Франції Дельфін Жені-Стефан підписали угоду про офіційну підтримку у створенні єдиної системи авіаційної безпеки та цивільного захисту.

Цю інформацію повідомляє прес-служба Міністерства внутрішніх справ.

Згідно з документом планується поповнити вертолітний парк МВС 55 надсучасними гелікоптерами компанії "Airbus Helicopters".

Зазначається, що використовувати їх будуть для виконання завдань Державної служби із надзвичайних ситуацій, Державної прикордонної служби, Національної гвардії та Національної поліції України.

"Сьогодні ми підписали Угоду між французькою і українською стороною, загальна вартість якої близько 551 мільйонів євро", - заявив Аваков.

Популярні новини зараз
Гороскоп на тиждень 26 вересня-2 жовтня 2022 року: Водоліям успіх у фінансах, а Тельці схоплять "золоту рибку" Дайте "тюбику" чорної ріпи, не пустуйте з дзеркалом і помахайте гракам: що обов'язково потрібно зробити 26 вересня Екстрасенс Макс Гордєєв проговорився про звільнення всіх східних областей України: про що говорить цифра 10 на картах таро Нові ціни на цибулю налякали покупців: такого зростання ніхто не чекав, що буде далі
Показати ще

Аваков розповів, що французька сторона, згідно з умовами договору, в два етапи поставить до України спочатку 37 вертольотів компанії Airbus, а потім ще 18 вертольотів. З них, 21 гелікоптер – моделі Н225 – гвинтокрили, які мають вантажопідйомність більше 10 тон.

"Така техніка не випускається в Україні, а нам вона дуже потрібна. Вже в цьому році ми отримаємо перші чотири машини", - зауважив міністр.

У МВС уточнили, що це будуть вертольоти трьох моделей – Н145, Н125 та Н225. Саме вони поповнять існуючий в Україні ще з радянських часів вертолітний парк.

Також у відомстві назвали основні завдання вертолітних підрозділів МВС:

  • аеромедична евакуація
  • рятувальні операції
  • підтримання громадського порядку
  • антитерористичні та спеціальні операції
  • охорона державного кордону й підтримання безпеки на дорогах.​

"Всі ці вертольоти організують єдину систему повітряної безпеки і будуть брати участь в санітарній авіації. При потребі будуть евакуювати хворих людей та осіб, які потрапили в надзвичайні ситуації у важкодоступних місцях", - підкреслив Аваков.

Як говорить міністр, для оновлення вертолітного парку у бюджеті України була закладена сума в один мільярд гривень. Крім того, французька сторона надала вигідні фінансові умови, серед яких, кредит по міжурядовій угоді під 1% річних.

Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", група українських інженерів "Харківського конструкторського бюро ім. А. Морозова" розробляє бойову техніку нового покоління, яка буде в рази ефективніше існуючих моделей БМП. Про це повідомляють ЗМІ.

Згідно з інформацією, нова бойова машина піхоти БМП-У зможе замінити БМП-1 і БМП-2 радянського зразка.