Сестру позафракційного депутата Надії Савченко допитували силовики СБУ в якості свідка у рамках провадження, відкритого ще у 2015 році, коли підсудна повернулася з російського полону.

Віра Савченко в СБУ

"Я і Тетяна  (Проторченко, прес-секретар Савченко - ред.) були допитані як свідки у кримінальному провадженні , яке відкрито з 2015 року, тобто, коли Надія Савченко була у полоні Російської Федерації, це провадження відкрили і нас оптували як свідків", - розповіла Віра в коментарі "УП".

Знайомство із Рубаном

За її словами, згідно провадження трирічної давнини слідчі нібито намагаються спекулювати справою, порушеною цього року – Віру Савченко допитували про знайомство із керівником "Офіцерського корпусу" Володимиром Рубаном, затриманим за спробу вивезення зброї з непідконтрольних Києву територій.

"Вони запитували одне й те саме, а Рубан…, а ви з ним знайомі…, а Надія знайома…? Так, ми знайомі. Журналісти дали мені його телефон ще в 2014 році", - пояснила вона, додавши, що її сестра в СІЗО голодує вже 42 дні.

"В неї проблеми з кальцієм, зуби кришаться. Стоматолог сказав, що їй потрібні антибіотики, але їй їх не можна, якщо людина голодна то - це проблема", - зазначила Віра.

Сестра Савченко вважає, що СБУ повинна цікавитися швидше військовими, котрі також фігурують у провадженні:

"Краще б запитали про своїх безробітних військовослужбовців, які фігурують в справі, але не питали. Розумію, що то провокація, а за провокацію у нас стаття. Це їм грозить приказкою: в слідстві головне не вийти на самих себе".

У чому звинувачують Савченко?

Як відомо, нардеп у СІЗО оголосила голодування. Савченко інкримінують вчинення дій з метою насильницького повалення конституційного ладу та захоплення державної влади, посягання на життя державного чи громадського діяча, готування до терористичного акту, сприяння терористичній організації та незаконне поводження зі зброєю, боєприпасами та вибуховими речовинами. Їй загрожує покарання аж до довічного ув’язнення.

Дивіться: "Надія Савченко сильно схудла, але голодування припиняти не має наміру", - ЗМІ

Як повідомляв портал "Знай.ua", Віра Савченко потрапила до СБУ.