Найближчим часом Верховній Раді для імплементації Мінських угод необхідно прийняти пакет законопроектів, вважає політичний оглядач Денис Гаєвський.

Експерт прогнозує, що однією з ключових тем переговорів 27 жовтня під час незапланованого візиту в Київ спецпредставника Держдепартаменту США по Україні Курта Волкера з керівництвом України стане тема врегулювання конфлікту на Донбасі в рамках Мінських угод.

Він нагадав, що напередодні зустрічі Волкера з Сурковим в Белграді Рада 6 жовтня прийняла президентські законопроекти по Донбасу. Причому один з них, який прийнято називати «Про реінтеграцію Донбасу», був схвалений лише в першому читанні.

«Однак спікер Ради Парубій обіцяє остаточно прийняти цей законопроект протягом найближчих тижнів. Це буде означати, що київська влада фактично в односторонньому порядку вийде з Мінських домовленостей, про безальтернативність яких заявляють всі міжнародні гравці», – зазначив Гаєвський.

На думку оглядача, візит Волкера кілька охолодить запал впливової «партії війни».

Популярні новини зараз

Настя Каменських і Потап відпочивають з мамами: як виглядають свекруха і теща подружжя

Розлучена Slavia дісталася до великої сцени: "націлилася" на успіх Дзідзьо

Нова українська школа: у МОН попередили батьків і школярів, програма скоро зміниться

Солістка GO_А Катерина Павленко чесно розповіла Катерині Осадчій про стосунки з Maneskin: "Роман з фронтменом"

Показати ще

«Ймовірно, Волкер в ході зустрічі з Порошенком озвучить побажання вашингтонської адміністрації, погляд російської сторони на проблематику врегулювання донбаського конфлікту та подальший алгоритм дій київської влади у цьому напрямку», – прогнозує політолог.

При цьому, переконаний Денис Гаєвський, куди краще роль комунікатора між Києвом, Москвою і Вашингтоном міг би виконати Віктор Медведчук, який є на сьогоднішній день найбільш результативним учасником Мінського процесу. У його активі вже більше 400 звільнених полонених по обидві сторони від лінії розмежування.

«Про конструктивних відносинах опозиційного політика одночасно з керівництвом України і Росії, а, значить, про його здатність виконувати функцію посередника між сторонами і сприяти якнайшвидшому вирішенню конфлікту, добре відомо. Але набагато менше відомо про те, що Медведчук має виходи на адміністрацію Трампа, про що навесні цього року повідомляло західне інформагентство Reuters», – підкреслив Литовченко.

Експерт вважає, що для імплементації Мінських угод Україні немає необхідності розробляти законопроекти, оскільки вони вже є в готовому вигляді у Медведчука.

«Таких чотири: про амністію для учасників подій на Донбасі, про конституційні зміни в частині децентралізації, про проведення місцевих виборів в окремих районах Донецької і Луганської областей, про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу... Притому бажано проголосувати ці законопроекти найближчим часом, поки народні депутати не поринули з головою в бюджетний процес, не почали торги за розподіл «бюджетного пирога», – резюмував Гаєвський.