20 листопада білоруські прикордонники затримали трьох українців неподалік села Дєрєвная у Столінському районі, звинувативши їх у тому, що вони навмисно "незаконно вирушили до Білорусі по ягоди".

"Іноземці навмисно незаконно вирушили до Білорусі по ягоди", - цитує повідомлення Державному прикордонному комітеті Республіки Білорусь, пише ВВС.

Згідно з повідомленням, затримали двох чоловіків і одну жінку.

"Серед затриманих були і ті, кого раніше притягували (до відповідальності - ред.) за схоже правопорушення. Декому з них заборонено в'їзд до Білорусі протягом 5 років", - також ідеться у повідомленні.

Стосовно одного із затриманих українців почали перевірку згідно з кримінально-процесуальним законодавством.

"Любителям лісового врожаю не варто легковажно ставитися до правил перетину кордону. Навіть ненавмисне правопорушення може спричинити серйозні наслідки", - наголосила білоруська сторона.

У прикордонному комітеті додали, що для "збору дикорослів крім постійно діючих пунктів пропуску для громадян України відкриваються також і сезонні".

Нагдаємо, що передодні у стосунках між Україною та Білоруссю сталося загострення - після того, як білоруські спецслужби звинуватили Київ у створенні агентурної мережі на території їхньої країни.

У рамках справи вони затримали українського журналіста Павла Шаройка і звинуватили його у шпигунстві. Міністерство оборони України заперечило ті звинувачення.

Подробиці затримання та допиту Павла Шаройка:

Як повідомляв портал "Знай.ua", першого секретаря білоруського посольства видворили з  України. Ситуация связана с делом Павла Шаройко.