За лобістські послуги високопоставлених європейських екс-політиків наближені побіжного президента України Віктора Януковича заплатили близько 2 мільйонів євро.

Звіт, який повинен був довести обґрунтованість і законність ув'язнення Юлії Тимошенко, обійшовся Януковичу в 5 мільйонів.

Цю інформацію повідомляє DW, посилаючись на документи слідства у США.

Так, в рамках слідства щодо колишнього радника Януковича Пола Манафорта було вилучено сотні документів.

У повідомленні йдеться, що гроші брали навіть канцлери і прем'єри.

Популярні новини зараз

Винник, Каменських і Полякова на шоу "Маска" вгадали, хто ховається за образом Пальчики: "Сама себе здала"

0,2 не вирок? У суді розповіли, в яких випадках українців не оштрафують за п'яне водіння

Володимир Дантес "роздягнув" Надю Дорофєєву просто на людях, всі зацінили: "Вона класна"

Оля Полякова розповіла, як працювала глоткою по 230 днів: "Приїхала, труси поміняла і поїхала"

Показати ще

"... Він сказав, що готовий робити це за гроші, які співставні з його річною зарплатою (близько 30 тисяч євро в місяць). Навіть якщо нам вдасться сторгуватися за 25 тисяч в місяць, це означало б, якщо наймати його з липня по грудень, це буде коштувати 150 тисяч євро. Мені здається, це дуже хороша інвестиція", - йдеться в одному з листів до Манафорта, в якому його неназваний співробітник розповідає деталі розмови з екс-канцлером Австрії Альфредом Гузенбауером.

Значна частина епізодів звинувачення стосується оплаченої через офшори Януковичем і його оточенням лобістської діяльності ряду колишніх високопоставлених європейських політиків, об'єднаних у неформальну "Габсбурзьку групу".

Відомо, що членами групи були екс-прем'єр Італії Романо Проді і, ймовірно, колишній президент Польщі Олександр Кваснєвський.

"Як відомо, у справі Тимошенко посередницька роль була делегована Європарламенту Пету Коксу та Олександру Кваснєвському", - йдеться в статті.

В інтерв'ю австрійському виданню Die Presse Гузенбауер зізнався, що отримував кошти за участь у конференціях, але в документах слідства сума перебільшена.

З обвинувального акта і листування між членами команди Пола Манафорта і членами "Габсбурзької групи" випливає, що європейські екс-політики виступали на панельних дискусіях в авторитетних експертних центрах в Європі і США з написаними під диктовку радників Януковича промовами.

У провідних світових виданнях екс-політики друкували "авторські статті", які писалися консультантами українського екс-президента або співробітниками українського МЗС.

Головні меседжі виступів і статей: підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС має відбутися, незважаючи на ув'язнення лідера опозиції Юлії Тимошенко та інші проблеми з демократією в Україні, інакше Київ опиниться в обіймах Москви.

У Брюсселі навіть створили "Європейський центр сучасної України", спеціально для лобіювання інтересів української влади і Партії регіонів.

За матеріалами американського слідства, діяльність цього фонду також таємно координувалася Полом Манафортом і оплачувалася через офшори.

"Згідно з листуванням Манафорта з колегами, гонорари іншим членам "Габсбурзької групи" повинні були скласти близько 100 тисяч євро за чотири місяці. Всі кошти надходили через десятки офшорних компаній".

Як повідомляє американське слідство, близько двох мільйонів євро було витрачено на "покупку" авторів і ораторів.

Найняті лобісти також повинні були зустрічатися з діючими чиновниками у Брюсселі та Вашингтоні. Так, у лобістські зусилля в США входило переконувати членів Конгресу в тому, що вибори в Україні були "легітимними", а ув'язнення лідера опозиції Юлії Тимошенко - законне.

Ще чотири мільйони євро, за даними слідства, були витрачені на послуги американських "приватних детективів", які підготували звіт, який повинен був довести світовій громадськості, що ув'язнення Юлії Тимошенко було обґрунтованим і законним.

Ще один мільйон був переведений PR-компанії, яка повинна була популяризувати цей звіт через світові ЗМІ.

За даними американських слідчих, всього через контрольовані Манафортом офшорні компанії було проведено не менше 75 мільйонів доларів, 30 мільйонів проходять по справі за звинуваченням у відмиванні грошей.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", у США заарештували Манафорта.