Під час виставки до Дня Незалежності у Києві представили близько 70 зразків української військової техніки.

Серед них були і зовсім нові зразки, які незабаром можуть надійти на озброєння армії, передає "Сегодня".

Так, на Хрещатику побувала нова вітчизняна модернізація танка Т-72 АМТ. Новий вид танка передбачає, серед іншого, установку приладів нічного бачення з можливістю вести вогонь української керованою ракетою "Комбат", турецьких радіостанцій Aselsan, а також комплексів динамічного захисту, які вже встановлювалися на версію Т-72UA.

Також на Хрещатику показали реактивну систему залпового вогню (РСЗВ) БМ-21 "Верба". Вона є українською модернізацією старої радянської 122-мм РСЗВ "Град", яка активно використовувалася, як під час війни на Донбасі, так і практично в усіх військових конфліктах на пострадянському просторі.

На відміну від "Граду", який розміщений на шасі російського вантажівки "Урал", "Вербу" помістили на український КрАЗ. Бойова машина може бути оснащена чотирма гідравлічними опорами, які дозволяють встановлювати її в строго горизонтальному положенні. Окрім того, комп'ютер (якого немає на старому "Граді") точно розрахує параметри пуску ракет. Автоматизована і система перезарядки машини: якщо на "Граді" артилеристи роблять це вручну, то на "Вербі" людей замінює спеціальна транспортно-заряджає машина.

Нагадаємо, як повідомляв "Знай.ua", День Незалежності України активно відсвяткували і на окупованих проросійськими найманцями територіях Донбасу.

Популярні новини зараз

Директор Олі Полякової зізнався в тісному зв'язку із зіркою: "Наші стосунки..."

Надя Дорофєєва в сміливому монокіні похвалилася шикарною фігурою на яхті

"Найкращий тато", - Дан Балан показав маленьку дівчинку, українці затамували подих

Пішов з життя відомий радіоведучий після двотижневої коми: "На голову впала..."

Показати ще