Знаходиться в іранській в'язниці моряку з Одеси Андрію Новичкову загрожує смертний вирок, в Україні розпочато збір підписів на його захист під петицією до президента Петру Порошенку.

Петиція на офіційному інтернет-представництві президента України розміщена 10 травня. У документі сказано, що старший помічник капітана Андрій Новачків більше року знаходиться в іранській в'язниці за звинуваченням у вбивстві, якого він не скоював.

"Якщо суд шаріату визнає його винним, йому загрожує смертна кара через повішення", - сказано в петиції.

Відзначається, що вранці 17 січня 2017 року на судні Arezoo (прапор Ірану, порт приписки Qeshm) молодший рядовий матрос, іранець Mohammad Bahranpoor вистрибнув за борт. Свідком аварії став Новачків, який "був єдиним християнином на борту судна".

Популярні новини зараз

Таїсія Повалій повернулася з Росії до України і поділилася враженнями: "Ми тут подихаємо"

Донька Тоні Матвієнко пішла стопами мами: за це її покохав Мірзоян

Іменинник принц Вільям накинувся на Меган Маркл зі звинуваченнями: "Відчуваю себе скривдженим і зрадженим"

Марина Боржемська привітала найдорожчого чоловіка у своєму житті: "Люблю тебе"

Показати ще

Він одразу підняв тривогу і організував рятувальні роботи. Тіло матроса знайдено не було. Після прибуття в Іран Новичкова зняли з судна і відвезли до суду, де пред'явили звинувачення у вбивстві.

"Вимагаємо захисту громадянина України Новичкова Андрія Олександровича від смертної кари", - йдеться в петиції. Заявники просять, щоб Порошенко, як гарант Конституції України, розглянув справу Новичкова. Крім того, заявляється про необхідність створення міждержавної комісії, яка зможе ознайомитися з матеріалами справи.

Вона повинна дати висновок про легітимність кримінального процесу та про дотримання порядку суду і слідства. При виявленні порушень комісія зобов'язана звернутися у відповідні інстанції і міжнародні організації. Як повідомили УНІАН у надає допомогу морякам благодійної організації "Ассоль" (Одеса), Новачків знаходиться у в'язниці Евін (місто Тегеран).

"Те, що трапилося з іранським матросом звинувачують Андрія - як єдиного не мусульманина на судні, і єдиного, хто останнім бачив цього матроса. За законом шаріату йому загрожує кисас (відплата рівним за рівне). Тобто, якщо помер мусульманин - хтось повинен за це відповісти", - пояснили в організації.

Справа Новичкова ведеться на фарсі (перська мова). Тому українець не може ознайомитися з матеріалами, що не розуміє, у чому конкретно і на яких підставах його звинувачують. Двоє адвокатів (громадян Ірану) взяли у моряка за послуги гроші, але, як зазначають в організації, нічого не зробили для його захисту. За час відсутності Новичкова в Україні померла його мати, яка була серйозно хвора, і для лікування якої він намагався заробити гроші, йдучи в рейс.

"Знай.uа" нагадує, що від удару ізраїльської армії по силам Ірану в Сирії загинули 15 осіб.