У Польщі в четвер, 1 березня, набув чинності закон про інститут національної пам'яті (ІНП). Закон криміналізує звинувачення польського народу у злочинах, скоєних нацистською Німеччиною. Про це повідомляє ABCnews.

Закон викликав кризу у стосунках Польщі з Ізраїлем. Там чиновники побоюються, що справжня мета закону полягає в тому, щоб придушити дослідження поляків, які вбили євреїв під час Другої світової війни. Відомо, що цю інформацію польські чиновники заперечують.

Представники Польщі та Ізраїлю в Єрусалимі провели першу робочу зустріч з дозволу протистояння закону.

Зазначимо, що президент Польщі Анджей Дуда підписав закон минулого місяця. Після цього він відправив його в Конституційний суд для розгляду. Польські офіційні особи заявили, що жодних кримінальних звинувачень не буде пред'явлено до тих пір, поки суд не винесе своє рішення. Винесення рішення Конституційного суду очікується за кілька тижнів.

Популярні новини зараз

На пенсію в 50: українкам пропонують вийти на відпочинок раніше, головна умова

Євробляхи опинилися поза законом: водії висловилися про штрафи

Пальчевський поглянув на гривню, продаж землі і зробив сумні висновки: "Час одягати каску"

Українським водіям затиснуть лещата: завалять податками, мало не здасться

Показати ще

Зазначалося, що  в середу, 28 лютого, уряд Польщі вирушив до Ізраїлю, щоб почути заперечення єврейської держави щодо суперечливого закону про інститут національної пам'яті (ІНП). Раніше Міністерство закордонних справ Ізраїлю заявило, що сподівається, що в процесі розгляду закону "Про Інститут національної пам'яті" польським Конституційним судом до закону будуть внесені зміни.

Закон про ІНП також передбачає кримінальну відповідальність за так звану "бандерівську ідеологію". Згідно з документом, заперечення провини українських націоналістів у злочинах проти поляків під час Другої світової війни може спричинити відповідальність. Забороняється формулювання "польські табори" щодо нацистських таборів на території Польщі в роки війни, а також твердження про те, що Польща також несе відповідальність за злочини нацистів, в тому числі за Голокост.

Як раніше повідомляв портал "Знай.ua",  президент Польщі Анджей Дуда заявив, що у 1944 році в селищі Гута Пеняцька проти поляків провели справжній геноцид, який обернувся тисячами смертей ні в чому невинних людей. Президент звинуватив українських військових в злочинах, які вони скоїли спільно з солдатами Третього рейху.

Разом з тим глава держави зазначає, що для Польщі важливі стосунки з Україною і він особисто зацікавлений в тому, щоб наші країни були сильними і безпечними.