Десятки конгресменів, серед яких представники обох провідних американських партій, звернулися до Державного департаменту Сполучених Штатів з проханням про дипломатичний тиск на Україну та Польщу через антисемітизм, який обидві держави буцімто спеціально фінансують.

Про це в середу, 25 квітня, говориться на офіційному сайту конгресмена Ро Ханни.

"Ми закликаємо вас приєднатися до нас та правозахисних організацій у боротьбі проти антисемітизму, ксенофобії та всіх форм нетерпимості, закликавши польські та українські уряди однозначно відкинути спотворення Голокосту та вшановування нацистських колабораціоністів і повністю розслідувати антисемітські злочини", – зазначає Конгрес у зверненні до виконувача обов’язків держсекретаря Джона Саллівана.Окрім цього, Ро Ханна та інші підписанти віднесли Степана Бандеру в один ряд з "нацистськими колаборантами".

Популярні новини зараз

Хитрий українець вигадав, як приховати номерний знак від камер автофіксації

Доктор Комаровський назвав головні причини безсоння у дорослих і дітей

Податкова та ПФУ змінили порядок виплат пенсій: це обов'язково врахують при нарахуванні

Гурт Go-A впевнено почав завойовувати любов Європи на "Євробаченні-2021": "Зайняли перше місце"

Показати ще

"Серед груп та осіб, яких прославляють в Україні, є нацистські колаборанти Степан Бандера, Роман Шухевич та Організація українських націоналістів, так само як і Українська повстанська армія", – говориться у зверненні.

Підписанти також зазначають, що Польща ухвалила скандальний закон, згідно з яким заяви, що приписують нацистські злочини Німеччини польській державі, караються штрафами або тюремним терміном.Представники польського уряду зазначають, що закон покликаний захистити країну від помилкових звинувачень у співучасті в Голокості.

Проявом антисемітизму і прославленням нацистських колаборантів в Україні, на думку конгресменів, є "проупівська кампанія 2017 року" Українського інституту національної пам’яті, перейменування вулиць на честь Бандери та Шухевича, а також діяльність "неонацистського батальйону Азов", який має бути розпущеним, а не включеним до складу Нацгвардії, вважають автори заяви.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що глава Чечні Рамзан Кадиров вставив свої 5 копійок у війну Польші з Бандерою.