Стало відомо, як саме путінські найманці катували українських полонених. Вони відрізали голови, знімали шкіру та чинили інші жорстокі важкі злочини.

Про це розповів екс-боєць батальйону "Донбас" Дмитро Куліш, який пройшов російський полон, на спільній прес-конференції з СБУ та МЗС.

Він розказав, як потрапив у полон у серпні 2014 року при виході з міста Іловайськ.

"Не всі повернулися з полону. Є випадки відрізання голів тим людям, які на відео були живі, потім вони були обезголовлені. Є випадки знімання шкіри, і багато ще звірств, які можуть підтвердити ті, хто там були", - розповів колишній полонений.

За словами Куліша, одному з його побратимів бойовики вирізали серце.

"У 2014 році нашого бійця батальйону "Донбас" російські найманці прив’язали на трос за вантажний автомобіль, тягали на тросові, потім йому вирізали серце, чому є фото- та відеопідтвердження", - розповів Куліш.

Також він проінформував, що прикладів катувань за ці 4 роки можна наводити багато, і закликав вжити заходів для попередження тортур.

"Людям, які перебувають у катівнях, найважливіша мати підтримку, знати, що їх там не кинуть. Тому прошу вас, наскільки у вас є можливості допомогти у цій проблемі заручників і військовополонених", - підсумував Куліш.  

Голова СБУ Василь Грицак додав, що задокументовано багато фактів, коли катування відбувалися на територіях РФ під керівництвом ФСБ.

"Багатьох з тих, хто катував наших бійців, нами ідентифіковано. Декого з них ми знаємо за позивними. Я переконаний, що пройде час, і ми зможемо притягнути їх до відповідальності", – сказав Грицак.

Знай.uа також нагадує, що протягом доби окупанти 25 разів прицільно стріляли по позиціях Об’єднаних сил, 10 разів ворог застосував артилерію та міномети.

Про це повідомляє прес-центр ООС.

За його даними, у першій половині доби бойовики активно застосовували ствольну артилерію та міномети, а ввечері на деяких ділянках лінії зіткнення – БМП.

Зокрема, бої тривали в районі Новотошківського, Кримського, Світлодарська та Золотого, що на Луганщині.