Стало відомо, як саме путінські найманці катували українських полонених. Вони відрізали голови, знімали шкіру та чинили інші жорстокі важкі злочини.

Про це розповів екс-боєць батальйону "Донбас" Дмитро Куліш, який пройшов російський полон, на спільній прес-конференції з СБУ та МЗС.

Він розказав, як потрапив у полон у серпні 2014 року при виході з міста Іловайськ.

"Не всі повернулися з полону. Є випадки відрізання голів тим людям, які на відео були живі, потім вони були обезголовлені. Є випадки знімання шкіри, і багато ще звірств, які можуть підтвердити ті, хто там були", - розповів колишній полонений.

За словами Куліша, одному з його побратимів бойовики вирізали серце.

"У 2014 році нашого бійця батальйону "Донбас" російські найманці прив’язали на трос за вантажний автомобіль, тягали на тросові, потім йому вирізали серце, чому є фото- та відеопідтвердження", - розповів Куліш.

Також він проінформував, що прикладів катувань за ці 4 роки можна наводити багато, і закликав вжити заходів для попередження тортур.

"Людям, які перебувають у катівнях, найважливіша мати підтримку, знати, що їх там не кинуть. Тому прошу вас, наскільки у вас є можливості допомогти у цій проблемі заручників і військовополонених", - підсумував Куліш.

Голова СБУ Василь Грицак додав, що задокументовано багато фактів, коли катування відбувалися на територіях РФ під керівництвом ФСБ.

"Багатьох з тих, хто катував наших бійців, нами ідентифіковано. Декого з них ми знаємо за позивними. Я переконаний, що пройде час, і ми зможемо притягнути їх до відповідальності", – сказав Грицак.

Знай.uа також нагадує, що протягом доби окупанти 25 разів прицільно стріляли по позиціях Об’єднаних сил, 10 разів ворог застосував артилерію та міномети.

Популярні новини зараз
Без цього документа можуть забрати до ТЦК: українців попередили по нові перевірки з липня Пенсіонерам виплатять додаткові гроші Пенсію нараховують меншою через один пункт Додаткові 650 грн: кому виплачуватимуть пенсії з надбавкою
Показати ще

Про це повідомляє прес-центр ООС.

За його даними, у першій половині доби бойовики активно застосовували ствольну артилерію та міномети, а ввечері на деяких ділянках лінії зіткнення – БМП.

Зокрема, бої тривали в районі Новотошківського, Кримського, Світлодарська та Золотого, що на Луганщині.