Злякалися гуцулів: Угорщина оголосила про введення місії ОБСЄ на Закарпаття

поділитись
Угорщина оголосила про введення місії ОБСЄ на Закарпаття

Організація з безпеки і співробітництва в Європі повідомила міністру закордонних справ Угорщини Петеру Сійярто про направлення наглядової місії з 12 чоловік в Закарпатську область України.

ОБСЄ встановила постійну присутність в Ужгороді. Про це заявив Сійярто, пише прес-служба правлячої партії "Фідес". На сайті уряду Угорщини тим часом не повідомляється про введення спостережної місії ОБСЄ.

Сійярто повідомив, що неодноразово консультувався з ОБСЄ і просив, щоб спостерігачі організації були присутні не тільки на сході України, але і в західній частині Закарпаття, так щоб "угорська спільнота на Закарпатті не піддавалася нападам".

За словами керівника угорського зовнішньополітичного відомства, генеральний секретар ОБСЄ і верховний комісар з прав людини підтримали прохання надіслати моніторингову місію ОБСЄ на Закарпаття.

Відзначимо, для розгортання місії необхідний консенсус серед країн ОБСЄ.

У той же час в Закарпатській обласній державній адміністрації не знають про нібито запровадження постійної моніторингової місії ОБСЄ в регіон.

Варто відзначити, що в Ужгороді в ніч на вівторок, 27 лютого, сталася пожежа в будівлі обласного офісу організації закарпатських угорців. А в ніч на 4 лютого невідомі кинули пляшку із запальною сумішшю в будівлю. Поліція затримала підозрюваних у виконанні нападу.

Дивіться: Місія ОБСЄ може припинити роботу в Україні

Раніше портал "Знай.uа", повідомляв, що Євросоюз поставив крапку в скандалі України та Угорщини. В Європейському союзі впевнені, що критика української освітньої реформи "непропорційно роздута". Про це повідомляють ЗМІ, посилаючись на заяву заступника генерального директора Єврокомісії з питань політики сусідства та переговорів по розширенню Катаріни Матернової.

За її словами, проблема мовних меншин була лише незначною часткою більш широкої, основоположної реформи системи освіти українських дітей. Як відомо, у вересні 2017 року в Україні набув чинності закон про освіту, який викликав критику з боку Угорщини і сприяв загостренню відносин між країнами.

Автор матеріалу: 
Галина Струс
Теги: 
Україна, Угорщина, ОБСЄ
Підбірку найбільш цікавих фактів із книги Комі
0
0
21:29 20.04.2018
Довіри до органів, які повинні боротися з корупцією, вже немає
0
0
21:09 20.04.2018
"Відверта розмова про "ЦЕ" не має рекомендації Міністерства освіти та науки
0
0
21:08 20.04.2018
Вона зуміла заінтригувати людей
0
0
21:01 20.04.2018
Порошенко вніс у Верховну Раду законопроект, що регулює питання подвійного громадянства
0
0
20:44 20.04.2018