В ході слідства у справі про вбивство героя Небесної Сотні Сергія Нігояна з'явилися нові дані. Оперативники заявляють, що його застрелили з великої відстані, з рушниці, який перебував на озброєнні силовиків. Правоохоронці встановили точне місце його загибелі, і знайшли свідка, який переносив Нігоян Сергій Гагікович з місця поранення.

Про це пише "Громадське".

Відзначається, що у слідства з'явилася нова версія скоєння злочину правоохоронцями. Раніше міліція, розслідуючи справу, розглядала тільки версії, згідно з якими злочини скоїли учасники мітингу або хтось із цивільних.

За словами слідчого Департаменту спеціальних розслідувань Родіона Достатньо, в цьому році експертиза встановила, що по мітингувальникам стріляли зі значної відстані. Якщо раніше мова йшла про відстані до трьох метрів, то тепер - від 7 до 21 метра.

Слідчий розповів, що на місці злочину працювали 11 підрозділів "Беркута". Всіх співробітників допитали, у деяких провели обшуки та вилучили документи щодо розміщення підрозділів.

Популярні новини зараз

45-річна Могилевська "проміняла" мільйонера на 71-річного Поплавського: "Ми худнемо"

Еллерту з "Холостячки" поставили діагноз по фото з Мішиною: "Треба лікувати"

Щасливий татусь показав, як потрібно зустрічати дружину з пологового: червона доріжка, оркестр і кортеж зі свинкою Пеппою

Головне за ніч: Мірзоян показав нову жінку, Дан Балан влаштував Кароль скандал, на Укрпошті відмовилися від рідної мови і кицька Лободи

Показати ще

У свою чергу начальник департаменту спецрозслідування ГПУ Сергій Горбатюк розповів журналістам, що стосовно одного з вбивств встановили конкретний підрозділ "Беркута", бійців якого перевіряють на причетність до скоєння злочину.

Також правоохоронці вилучили додаткові відеозаписи з місця подій. Після їх опрацювання була відкинута версія про те, що чоловіків принесли на місце вже мертвими. На відео чітко зафіксовано моменти їх вбивства на Грушевського, встановлені точні місця загибелі Нігоян Сергій Гагікович, Михайла Жізневськая і Романа Сеника.

Слідство встановило особи і допитало нових свідків. Один з них - медик-волонтер, який переносив Нігоян Сергій Гагікович з місця поранення. На його одязі залишилися плями крові. Експертиза підтвердила, що це дійсно кров загиблого евромайдановца.

Як зазначив Родіон Достатньо, свідченнями можна вірити. З даними свідком провели слідчий експеримент за участю судово-медичного експерта і баліста. Також був розрахований сектор, з якого могли стріляти.

Крім цього, слідчі знайшли свідка-потерпілого, який отримав поранення свинцевою картеччю на тому ж місці і при тих же обставинах, що і Сергій Нігоян Сергій Гагікович. Калібр патронів, якими скоєно вбивства в січні 2014 го, як стверджується, відповідають калібру помпової рушниці "Форт-500", які тоді були на озброєнні в МВС України.

На озброєнні у підрозділів міліції було помпову рушницю 12-го калібру, ці ж рушниці можуть стріляти патронами для примусової зупинки транспортних засобів, саме від таких поранень загинули Жизневский і Сеник.

Нігоян Сергій Гагікович, за словами слідчого, також убитий патроном 12 калібру (свинцевою картеччю), що свідчить про причетність до злочину тогочасних правоохоронців. Слідчий не виключає, що вони могли купити патрони самостійно і не звітувати про їх використання.

Як розповів Достатньо, протягом року слідство проводитиме фоноскопічні експертизи (ідентифікація особистості по голосу) правоохоронців, які працювали на місці злочину, і досліджувати їх радіопереговори в день вбивств.

В цілому, в епізоді з 19-22 січня розслідується 291 злочин. Розслідування проводиться слідчим ГПУ і двома працівниками територіального підрозділу.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про те, що суд виніс вердикт у справі вандала, який розніс пам'ятник Небесної Сотні.