Щоб не турбувати лісових і польових звірів даремно, Святошинське лісове господарство опублікувало відповідні рекомендації, що стосуються додержання режиму тиші" у весняний період.

Зокрема, вважають столичні лісники, необхідно заборонити в лісах і лісопосадках всі людські дії, які створюють зайву кількість децибел. Адже будь-надто гучний шум може злякати тварин, порушивши їх звичний розпорядок дня.

Обмежень або заборони повинні підлягати вибухові роботи, запуск феєрверків, санітарна вирубка дерев. Гонки на мотоциклах, авто, яхти та моторних човнах також не вітаються.

Всі перераховані заходи переслідують, по суті справи, одну мету: дати диким тваринам можливість спокійно розмножуватися. Нарощуючи таким способом популяцію рідкісних і вимираючих видів.

Популярні новини зараз

Відпочинок за кордоном у 2021 році: які вимоги до українців висунули Італія, Іспанія, Єгипет, Туреччина та інші країни

З кранів городян тече жовта вода, в Київводоканалі пояснили причину

Володимир Дантес і Надя Дорофєєва святкують річницю: співак зворушив фото 10-річної давності

Улюбленець Андрія Данилка Melovin сильно схуд і став носити трико: "Коли в душі альфач"

Показати ще

З усіх перерахованих джерел шуму, найбільш поширеною кожної весни є сантарная рубка дерев. Її ні в якому разі не можна проводити в періоди спарювання. Адже такий процес зриває знайомство шлюбних пар не тільки у чотириногих мешканців лісів, але і птахів - насамперед, хижих. Великі шумові навантаження можуть негативно вплинути і на процеси гніздування пернатих в цей період року.

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа" деякі тварини здатні переймати звички людей - в тому числі, шкідливі. Так, в одному з індійських національних парків виявили палить слониху, вдыхающую дим від палаючих шматочків деревного вугілля, валяються на землі. Слониха втягивяет в себе струмінь диму хоботом, а випускає його ротом, отримуючи певне задоволення від такого процесу. Втім, вчені стверджують, що, на відміну від випадку з людської нікотиновою залежністю, організми слонів не отримують скільки-небудь істотних порцій шкідливих речовин в результаті вдихання такого виду диму.