10 квітня: яке сьогодні свято

поділитись
Жінки починають ходити в гості у вівторок

Зі свята Світлого Воскресіння Христового почався Світлий тиждень, що триватиме в цьому році до Червоної гірки – 15 квітня. Великодній тиждень вважається найбільш радісним в році для християн і має особливе значення. Ознайомтеся з інформацією про традиції Світлого вівторка Світлої седмиці.

Так, згідно з народним звичаєм, у вівторок, який називають Світлий вівторок, жінки вже починають ходити в гості, а їх чоловіки в цей день не відвідують рідних. Але ці традиції відходять і їх практично не дотримуються. Все частіше в гості приходять сім`ями.

Раніше в деяких місцях із вівторка, а частіше з середовища дівчата починали водити хороводи, тому середа називалася «хороводница». Хороводи тривали з цього дня вечорами до Трійці.

Вівторок є третім з Пасхального триденства. У вівторок також існував звичай обливання, однак це робили з тими, хто проспав заутреню. Тому вівторок називали також "купалища". Вважалося, що якщо пропустити заутреню у Світлий вівторок, можна закликати до себе біду.

Молоді люди у великодній тиждень загравали один з одним, веселилися. Крім того, в цей час прийнято відпочивати, ходити в гості, радіти життю, знаходити привід для веселощів і вітати один одного, кажучи: «Христос Воскрес — Воістину Воскрес!».

Нагадаємо, що з Великодньої неділі, 8 квітня, в Україні почне стрімко теплішати. Тепло буде продовжувати рухатися з заходу на схід, а температура повітря ще в середньому підвищиться на 2-3 градуси. Опади відступили і найближчі дні їх чекати не варто. А ось у другій половині тижня країну знову накриє циклон, який принесе дощі. На заході вдень варто очікувати 18-20 градусів тепла, у північних та центральних областях – 14-17 градусів, у східних 14-18 градусів, і на півдні – від 16 до 20 вище нуля.

Також раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, що українцям доведеться забути про найбільш доступні раніше зарубіжні курорти, такі як Туреччина і Єгипет. Через наплив російських туристів ціни на відпочинок в цьому році будуть не підйомними для багатьох.

Автор матеріалу: 
Анна Зущик
Теги: 
Світлий вівторок, Світла седмиця, свято
Від екземи любителів водних процедур не врятують навіть щадні засоби для миття
0
0
23:25 24.04.2018
Вагітна рекурсія пупсиків і волохатий малюк з клешнями. Навіть страшно подумати, що вживали творці ...
0
0
22:54 24.04.2018
Як створити щасливі і міцні стосунки
0
0
21:53 24.04.2018
Не обділяйте увагою брови
0
0
21:40 24.04.2018
Навіть не натякайте їм на романтику
0
0
20:48 24.04.2018