8 квітня настає Світле Христове Воскресіння. Це свято є самим великим для християн, адже в цей день святкують воскресіння Спасителя всього світу. Святу передував найсуворіший Великий піст, однак з сьогоднішнього дня люди, що постяться зможуть почати вживати в їжу скоромні продукти. Незважаючи на те, що обмеження Великого посту перестають діяти, дотримуватися деяких правил все-таки потрібно.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяНезважаючи на те, що відпочивають українці тільки перші два дні Пасхи, святкується вона весь тиждень, яка називається Світлою седмицею. Тому дотримуватися заборон варто до закінчення періоду Світлого тижня.
Чого категорично не можна робити на Світлий тиждень
На Великдень не можна скупитися, потрібно бути щедрими і ділитися їжею з потребуючими людьми. Щедрість повинна виходити від серця, здійснювати благодійність треба з посмішкою на обличчі і в душі не шкодувати зайву копійку або шматок хліба для бідних людей.
Також не можна сумувати і сваритися з оточуючими людьми протягом Світлої седмиці, найбільш радісного тижня для християн.
Незважаючи на закінчення Великого посту, священики не рекомендують вживати багато алкоголю на Великдень і в Світлу седмицю в цілому. Єдине, що дозволено пити – вино, а від горілки та інших алкогольних напоїв варто утриматися.
Найосновніша заборона стосується роботи. Працювати на Великдень забороняється. Винятком є випадки, коли робочий час у людини встановлено за графіком. Заборона поширюється в основному на роботу по будинку і у дворі.
Оскільки церква забороняє у Світлий тиждень проводити панахиди, на Великдень не можна і їздити на кладовищі. Пояснюється заборону тим, що скорбота про покійних не може бути сумісна з радістю від воскресіння з мертвих Ісуса Христа.
Зате хрестити дітей можна. Також вважається, що народжений під час великоднього тижня немовля, буде наділений богатирським здоров'ям, удачею й багато чого доб'ється в житті.
На Світлому тижні не прийнято проводити обряд вінчання. Зате можна влаштовувати оглядини наречених, ходити на танці, веселитися і радіти життю.
Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, що на Великдень ми говоримо один одному "Христос воскрес!", а у відповідь чуємо –"Воістину воскрес!". А чи знаєте ви, звідки походить це великоднє привітання? "Вислів "Христос воскрес!" – "Воістину воскрес!" – дуже давнє.