На Великдень ми говоримо один одному "Христос воскрес!", а у відповідь чуємо – "Воістину воскрес!". А чи знаєте ви, звідки походить це великоднє привітання?

"Вислів "Христос воскрес!" – "Воістину воскрес!" – дуже давній. Його можна знайти ще у Святому Євангелії від Луки", - пояснює протоієрей Михаїл Сивак, кандидат богословських наук, проректор православної богословської академії УПЦ КП.

"У неділю вранці жінки-мироносиці прийшли до Гробу Христа, але не знайшли там Ісуса. Тоді з'явилися ангели і повідомили, що Христос воскрес. Мироносиці вирішили повідомити цю новину апостолам. Лука і Клеоп бачили Христа, а тому підтвердили: "Воістину воскрес!", - розповідає вчений.

До речі, вітатися "Христос воскрес!" – "Воістину воскрес!" слід сорок днів від Великодня аж до Вознесіння Христового.

Популярні новини зараз
Громадський транспорт подорожчає для всіх, окрім пенсіонерів: скільки доведеться платити з 1 травня "Київстар" попередив українців про небезпеку: що треба знати Що насправді роблять контролери з вашими лічильниками: чого боятися, а чого не варто Українцям вказали на два обов'язкові платежі, які не можна ігнорувати
Показати ще

"Ще один з найдавніших ритуалів на Великдень, який зберігся до нашого часу, – ритуал христосування. Люди вітають один одного святим поцілунком" – тричі цілуючись в щоки зі словами: "Христос воскрес" – "Воістину воскрес!", – додає протоієрей Євген Заплетнюк, кандидат богословських наук (УПЦ КП).

За словами вченого, про цей звичай писав ще святитель Іоанн Златоуст. Коли люди христосуются, вони діляться апостольської новиною про Воскресіння.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що у Велику Суботу в Єрусалимі зійшов Благодатний вогонь. Сьогодні в 14:16 за єрусалимським та київським часом у храмі Гробу Господнього в Єрусалимі зійшов Благодатний вогонь. Подивитися на диво сходження вогню приїхали тисячі паломників з усього світу. Від Благодатного вогню парафіяни запалювали зв'язки з 33 свічок – за кількістю років земного життя Ісуса Христа.

Винос пасхального вогню символізує вихід з Гробу "Світла Істинного", тобто воскреслого Ісуса Христа. Перші письмові свідчення очевидців про чудесну появу "Святого Світла" у Гробі Господньому відносяться до IX століття. Благодатний вогонь спецрейсом буде доставлений в Україну і переданий в храми і монастирі столиці та інших українських міст.