11 квітня: яке сьогодні свято

поділитись
По середах "Великодних святок" багато селян влаштовували танці і веселощі

Перший тиждень після Великодня називається Світла седмиця або Світлий тиждень. У цей час прийнято відпочивати, ходити в гості, радіти життю, знаходити привід для веселощів і вітати один одного, кажучи: "Христос Воскрес – Воістину Воскрес!". 11 квітня всі православні християни відзначають Світлу середу.

Так як Великий піст підійшов до кінця, у Великодній тиждень знімаються обмеження на вживання продуктів тваринного походження. Однак це не єдина традиція Світлого тижня.

По середах "Великодніх святок" багато селян влаштовували танці і веселощі. І дорослі, і діти збиралися "на музику", щоб проводити святки. Ці три дні Великоденских свят були щасливим часом гостювань, молодіжних ігор та забав. Дорослі шукали в ці дні квіти рясту (ряст), а знайшовши – топтали їх примовляючи: "Щоб і на той рік діждать рясту топтати".

Також у народі середа завжди вважалася саме жіночим днем. В цей день незаміжні дівчата ворожили на судженого, здійснювали привороти і проводили ритуали на залучення любові. Після цього вони виходили на вулицю в надії зустріти майбутнього чоловіка.

Раніше в деяких місцях із вівторка, а частіше з середи дівчата починали водити хороводи, тому середовище називалася «хороводница». Хороводи тривали з цього дня вечорами до Трійці.

Якщо по дорозі додому зустріти бідну людину, то не можна відмовляти їй в допомозі. Нагодуйте її або допоможіть їй грошима, але натомість попросіть, щоб вона помолилася за ваших покійних рідних.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, що з Великодньої неділі, 8 квітня, в Україні почне стрімко теплішати. Тепло буде продовжувати рухатися з заходу на схід, а температура повітря ще в середньому підвищиться на 2-3 градуси.

Опади відступили і найближчі дні їх чекати не варто. А ось у другій половині тижня країну знову накриє циклон, який принесе дощі. На заході вдень варто очікувати 18-20 градусів тепла, у північних та центральних областях – 14-17 градусів, у східних 14-18 градусів, і на півдні – від 16 до 20 вище нуля.

Автор матеріалу: 
Анна Зущик
Теги: 
Світла середа, свято, Світла седмиця
Привітайте своїх колег, рідних і близьких
0
0
14:07 15.07.2018
На відміну від iOS, Android легше піддається кастомізації. Причому змінити можна не тільки шпалери, але і самі іконки
0
0
13:31 15.07.2018
Кількість робочих місць постійно знижується
0
0
12:46 15.07.2018
Астрологи визначили чотири жіночих знака Зодіаку, які буквально зачаровують чоловіків
0
0
12:01 15.07.2018