У понеділок, 23 квітня, всі православні християни відзначають пам'ять 33 мучеників, у числі яких Терентій, Помпій, Африкан та інші. Як відомо, вони постраждали за віру в 249-251 роках.

В цей день сонце повинно показуватися в мареві — тобто в тумані. Звідси з'явилося прізвисько святого Терентія. Якщо сонце при сході було оточене серпанком, то рік обіцяв бути хлібородним, а якщо небо виявлялося ясним — селяни вважали, що доведеться поле переорювати і знову засівати.

Крім того, в цей період в розпалі було весняне бездоріжжя, всюди текли струмки, глина і грунт розм'якшувалися. Так, у народі говорили: «На Терентія дорога руйнується»; «Кругом бруд — ні проїхати, ні пройти».

Приказки та прикмети свята

- Терентій - день сонцезаходу.
- Якщо вранці проти сонця туман, то обов'язково піде дощ.
- Якщо з ранку сонце в імлі - означає, що слід чекати хорошого врожаю, а якщо небо чисте – урожай буде поганим.
- Чим довше сонце буде в серпанку, тим більше врожаю буде зібрано восени.
- Ясне чисте небо і яскраве сонце на Терентія Маревного означає, що можна приступати до обробітку озимих полів.
- На ліщині з'явилися сережки – земля більше не промерзне.
- Якщо у цей день з'являлися молоді павучки, то це означало остаточне тепло, а сидять високо старі павуки передбачали заморожування.
- Ті, що народилися 23 квітня зазвичай ведуть життя сповнене змін. Носити їм слід корунд.

Популярні новини зараз

Тараса Тополю потягли під вінець силоміць? Дружина співака Alyosha підказала жіночу хитрість

На Львівщині помер священик, парафіяни у сльозах: "Поцілований Богом"

Синочок Тіни Кароль вразив маму дорослим виглядом і чоловічим вчинком, все своїми руками: "Гордість..."

Бездомний пес приніс в зубах немовля з пуповиною, очевидці остовпіли: "Рився на звалищі"

Показати ще

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, що щорічно відзначається глобальне свято — Міжнародний день Матері-Землі (International Mother Earth Day). Свято було засновано на 63-й сесії Генасамблеї ООН у 2009 році (резолюцією № A/RES/63/278, співавторами якого виступили понад 50 держав-членів ООН) і відзначається, починаючи з 2010 року, 22 квітня.

Голова генеральної асамблеї Мігель д'еското Брокман заявив, що проголошення в резолюції цього Міжнародного дня є визнанням того, що Земля і її екосистеми є нашим домом, забезпечують людству життя, а також підтвердженням зобов'язань, прийнятих на Конференції ООН з навколишнього середовища і розвитку в Ріо-де-Жанейро в 1992 році.