У неділю, 22 квітня, православні християни всього світу відзначають День пам'яті святих дружин-мироносиць. Так, у цей день згадують і вшановують святих дружин-мироносиць — Марію Магдалину, Марію Клеопову, Саломію, Іоанну, Марту-Марію, Сусанну та інших. Як відомо, православна церква з давніх часів вшановує пам'ять цих жінок у другу неділю після Великодня.

Історія свята

Мироносиці — це ті самі жінки, які з любові до Спасителя Ісуса Христа брали Його в свої будинки, а пізніше пішли за Ним до місця розп'яття на Голгофу. Вони були свідками хресних страждань Христа. Це вони затемна поспішили до Гробу Господнього, щоб помазати тіло Христа миром, як це належало за звичаєм іудеїв. Це вони, жінки-мироносиці, першими дізналися, що Христос воскрес. Вперше після своєї хресної смерті Спаситель явився жінці — Марії Магдалині.

Це свято здавна шанувалося на Русі особливо. Родовиті барині, багаті купчихи, бідні селянки вели суворо благочестиве життя і жили у вірі. Основна риса слов'янської праведності — особлива цнотливість християнського шлюбу як великого Таїнства. Єдина дружина єдиного чоловіка — ось життєвий ідеал православної Русі.

Інша риса слов'янської праведності — особливий «чин» вдівства. Великі княгині другий раз заміж не виходили, хоча церква другий шлюб не забороняла. Багато вдів постригались та йшли в монастир після поховання чоловіка. Віруюча жінка завжди була вірна, тиха, милосердна, лагідно терпляча і та, що все пробачає.

Популярні новини зараз

Оля Полякова показала переможця Маски: хто ховався під образом "Сонця"

Міра Карпович з "Татусевих доньок" розповіла про відносини з "сестрами": "Пили, курили, було все..."

54-річна Ольга Сумська перевтілилася в Дженіфер Лопес: "Спокусливий образ"

Тіна Кароль осоромилася просто на сцені: сукня злетіла з пишних грудей

Показати ще

Зазвичай церква вшановує у лику святих багатьох християнських дружин. Їх образи ми бачимо на іконах святих мучениць - Віра, Надія, Любов та матір їх Софія, свята преподобна Марія Єгипетська і багато-багато інших святих мучениць і преподобних, праведних і блаженних, рівноапостольних і сповідниць.

Кожна жінка Землі є мироносицею за життя — несе мир світу, своїй сім'ї, домашньому вогнищу, вона народжує дітей, є опорою чоловікові. Православ'я звеличує жінку-матір, жінку усіх станів і народностей.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про найбюджетніші варіанти і популярні напрямки на травневі свята серед українців.